Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Kuźnia Raciborska otwiera kąpielisko

15.07.2020 13:26 | 4 komentarze | mad

Kuźniańskie kąpielisko otwiera się na spragnionych ochłody. Pierwsi sympatycy wodnych zabaw będą mogli skorzystać z jego usług 18 lipca. Kąpielisko będzie otwarte przez około 30 dni. – Czysta woda, plaża, spokój, bliskość natury. Wyjątkowe magiczne miejsce – zachęca do odwiedzin „Wodnika” dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek.

Kuźnia Raciborska otwiera kąpielisko
Kąpielisko „Wodnik” mieści się przy ul. Brzozowej w Kuźni Raciborskiej, fot. (mad)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodnik”, który wcześniej gmina dzierżawiła podmiotowi prywatnemu, wraz z lipcem przeszedł pod władania Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Pieczę nad obiektem sprawuje więc dyrektor MOKSiR-u Anna Kijek. Kąpielisko otworzy się 18 lipca i będzie czynne do 16 sierpnia. Codziennie będzie otwarte w godzinach od 11.00 do 19.00. Bilet wstępu 1 zł (dzieci), 5 zł (dorośli).

Anna Kijek przypomina, że na terenie kąpieliska należy przestrzegać reżimu sanitarnego. – Są miejsca, gdzie należy zdezynfekować ręce – podkreśla, dodając, że teren jest otwarty, więc nie trzeba zasłaniać nosa i ust. – Jeżeli jednak będzie problem z zachowaniem dystansu dwóch metrów od innych osób, zalecane są maseczki – mówi Nowinom Anna Kijek. Pani dyrektor zapowiada, że MOKSiR planuje organizować na terenie kąpieliska koncerty, dyskoteki oraz inne plenerowe wydarzenia. – Wszystko jednak w reżimie sanitarnym – dodaje A. Kijek.

Ludzie:

Anna Kijek

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej