Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wprowadzili ulgi dla przedsiębiorców

20.07.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

MSZANA Przedsiębiorcy z terenu gminy Mszana, którzy nie mogli prowadzić działalności w trakcie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Wprowadzili ulgi dla przedsiębiorców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17 czerwca br. weszła w życie uchwała w sprawie wprowadzenia za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Zapisy uchwały Rady Gminy Mszana przewidują zwolnienia z podatku od nieruchomości za okres kwiecień i maj 2020 roku za grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Warunkiem skorzystania z ulgi jest nieposiadanie zaległości w podatku od nieruchomości na koniec 2019 roku.

Włodarze gminy, na podstawie przeprowadzonych analiz oceniają, że z ulgi skorzysta około 20 przedsiębiorstw działających na terenie gminy, co będzie kosztować budżet gminy około 10-11 tys. zł miesięcznie. Wójt Mszany Mirosław Szymanek uważa, że dla gminy to nie jest aż tak duże obciążenie, a dla małych firm jest to dodatkowa realna korzyść. Przyznaje zarazem, że do gminy z prośbą o zwolnienia zwracają się również inne przedsiębiorstwa, w tym duże np. Tauron, PGG czy Orange. Ich sprawy gmina rozpatruje indywidualnie.

Szczegółowych informacji w sprawie zwolnień udziela Referat Finansów i Budżetu UG w Mszanie, tel. 32/475 97 65.

(art)