Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Tworzą miejsce z myślą o osobach niepełnosprawnych i seniorach

17.07.2020 19:00 | 0 komentarzy | juk

Kompleks budynków poszpitalnych przy ul. Wałowej w Wodzisławiu Śl. to jedno z zapomnianych miejsc na Starym Mieście. Ciche, trochę schowane, ale jednak w samym centrum miasta. Za kilka miesięcy zyska ono zupełnie nową jakość. – Realizacja inwestycji nabiera tempa – słyszymy w wodzisławskim starostwie.

Tworzą miejsce z myślą o osobach niepełnosprawnych i seniorach
Utworzenie ze starego prosektorium Oazy Aktywności było inicjatywą poprzedniego zarządu powiatu wodzisławskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. W budynku przy ul. Wałowej 30, w którym obecnie znajduje się siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zakładu Aktywności Zawodowej i innych instytucji pomocy społecznej, mieścił się niegdyś szpital. O dawnej lecznicy przypomina tylko zapomniana infrastruktura, którą powiat wodzisławski zamierza wykorzystać na cele rehabilitacyjno-społeczne i stworzyć tam miejsce, które zostanie nazwane Oazą Aktywności. – Będzie to miejsce stworzonej z myślą o osobach niepełnosprawnych i seniorach, ale też mieszkańcach dzielnicy Stare Miasto w Wodzisławiu Śl. – przekazuje Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

Prace trwają

Aktualnie trwają prace przy rozbudowie budynku byłego prosektorium oraz przystosowaniu terenu przy ul. Wałowej. – Mimo że jest jeszcze sporo do zrobienia, to praca na budowie idzie zgodnie z planem – mówi Wojciech Raczkowski. Dodaje, że została już wykonana część robót rozbiórkowych, ziemnych oraz fundamentowych w istniejącym budynku byłego prosektorium. Z kolei w części rozbudowywanej, po wykonaniu fundamentów, ścian parteru wraz ze stropem, wykonawca przystępuje do murowania kolejnej kondygnacji budynku. Jednocześnie są również prowadzone prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej wokół budynków. Zlikwidowano już stary nieużytkowany zbiornik, w którego miejscu powstaną ogrody. Wymieniono też część nawierzchni chodników i deptaków.