Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

4 dorosłych i 5-letnie dziecko ranni w wypadku na Pszczyńskiej w Żorach

15.07.2020 10:26 | 1 komentarz | ska

Cztery osoby ranne, w tym niespełna 5-letnie dziecko - to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na Pszczyńskiej. Dziewczynka i kierujący, który spowodował wypadek trafili w stanie ciężkim do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi, ale dziecko podróżowało w niezamocowanym foteliku, bez pasów!

4 dorosłych i 5-letnie dziecko ranni w wypadku na Pszczyńskiej w Żorach
Renault zderzyło się czołowo z volksagenem. 5 osób zostało poszkodowanych, w tym dziecko. fot. KMP Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 dorosłych i 5-letnie dziecko ranni w wypadku na Pszczyńskiej w Żorach

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na ulicy Pszczyńskiej. Jak wstępnie ustalili, 63-letni kierowca renault z powiatu rybnickiego, jadąc ulicą Pszczyńską w Żorach, z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 62-letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego. 

- W wyniku zdarzenia w ciężkim stanie do szpitala trafił 63-latek oraz 60-letnia pasażerka renault, a także 62-letnia kierująca drugim pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko. Niespełna 5-letnia dziewczynka, która przewożona była bez pasów, w niezamocowanym foteliku, również została poważnie ranna.  Stróże prawa apelują o rozwagę na drodze i przypominają o obowiązku przewożenia małoletnich o wzroście poniżej 150 cm w fotelikach, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nawet do osiągnięcia pełnoletności (poza wyjątkami) - informuje asp. sztab. Kamila Siedlarz, oficer prasowa KMP Żory.