środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Ulica Ładna nadal... nieładna. Ale może coś się zmieni

15.07.2020 19:00 | 1 komentarz | juk

Po deszczu jedna z ulic w Wodzisławiu Śl. zmienia się w bajoro, pod którym kryją się dziury. Pojawiła się nadzieja, że wreszcie zostanie ona gruntownie wyremontowana.

Ulica Ładna nadal... nieładna. Ale może coś się zmieni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Stojąca woda, dziury i koleiny – o kiepskiej jakości nawierzchni około 200-metrowego odcinka bocznej ul. Ładnej w Wodzisławiu Śl. nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie tamtejszych mieszkańców. Pojawiła się jednak pierwsza zapowiedź drogowych zmian przy tej ulicy.

Jak jest mokro stoi woda, jak such – unosi się pył

Sprawę tragicznego stanu ul. Ładnej opisywaliśmy już na łamach Nowin Wodzisławskich. Przypomnijmy, że w deszczowe dni albo kiedy topi się śnieg, mieszkańcy jednej z odnóg ul. Ładnej mają problemy z dostaniem się do swoich domów. – Droga nachylona jest w stronę ogródka, podtapia go. Woda stoi pod furtką i bramą wjazdową. Samochodem jeszcze da się przejechać, ale pieszo tylko w kaloszach – mówiła nam jakiś czas temu mieszkająca na Ładnej, pani Agnieszka. Przyznała, że miasto co jakiś czas dowozi tu albo kamień, albo frez asfaltowy, ale nie na wiele się to zdaje. Potrzebne jest przede wszystkim odwodnienie, którym z drogi odprowadzana będzie woda. – Co z tego, że miasto przywiezie tu od czasu do czasu trochę kamienia. Sami nawet kiedyś się z mieszkańcami zrzuciliśmy i też przywieźliśmy. Po jakimś czasie tego kamienia po prostu nie ma. Znika. Pewnie wywozimy go na kołach. Zostaje tylko pył. Przez to z kolei jak jest sucho, to na dwór nie można wyjść, bo wszystko unosi się w powietrzu. Smog w porównaniu z tym zapyleniem to nic – skarżyła się nam pani Agnieszka.

Pieniądze już są zabezpieczone

25 czerwca odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział: prezydent Mieczysław Kieca oraz wodzisławscy radni. – Ustaliliśmy, że podczas kolejnej sesji podejmiemy uchwałę w sprawie zmiany kwalifikacji ul. Ładnej z drogi wewnętrznej na drogę publiczną – informuje rajca Mariusz Blazy. Dodaje, że dzięki temu posunięciu ulica będzie mogła być zgłoszona do programu Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki któremu miasto będzie mogło pozyskać pieniądze na remont drogi. – W następstwie tych ustaleń, zaproponowałem na posiedzeniu rady dzielnicy Wilchwy, podjęcie uchwały w sprawie zabezpieczenia środków na wykonanie dokumentacji projektowej głównego odcinka ul. Ładnej łączącego ul. Czarnieckiego z ul. Skrzyszowską – przekazuje radny dodając, że odcinek boczny posiada już kompletną i aktualną dokumentację. Mariusz Blazy zauważa, że rada dzielnicy od lat zabiegała o przebudowę ul. Ładnej, dlatego jednogłośnie przekazała kwotę 30 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej. – W przyszłości będzie możliwa całkowita przebudowa również głównego ciągu ul. Ładnej – zapowiada radny.

(juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.