Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

W Krzanowicach powołano nową skarbnik. Zastąpi zmarłą Irenę Liszkę

13.07.2020 12:10 | 3 komentarze | mad

Na sesji nadzwyczajnej zapadła decyzja o powołaniu nowej skarbnik gminy Krzanowice. Na razie to zastępstwo doraźne.

W Krzanowicach powołano nową skarbnik. Zastąpi zmarłą Irenę Liszkę
Nadzwyczajną sesję rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy zmarłą skarbnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze nie tak dawno wspólnie z radnymi zasiadała na sali obrad, teraz jej już zabrakło. Śp. Irena Liszka zmarła niespodziewanie 5 lipca. Od 30 lat związana była z Urzędem Miejskim w Krzanowicach. Swoją karierę zawodową zaczynała na stanowisku referenta ds. podatków i opłat wiejskich. – Dość szybko dostrzeżono jej potencjał i umiejętności zawodowe – wspominają urzędnicy. W 1993 r. była już inspektorem gminnym. W 2007 r. została zastępcą skarbnika gminy Krzanowice, a przez ostatnie sześć lat piastowała funkcję skarbnika gminy. Żona, matka dwójki dzieci, rodowita krzanowiczanka.

– Irena była wspaniałą koleżanką, ciepłą, pomocną. Odeszła od nas zbyt szybko, za wcześnie, tak nagle. Jej śmierć pozostawiła w nas ogromną pustkę, smutek. Miała dopiero 52 lata i wiele drogi przed sobą – mówią pracownicy UM Krzanowice.

Pogrzeb śp. Ireny Liszki odbył się 9 lipca, w kościele pw. św. Wacława w Krzanowicach. Zmarła spoczęła na cmentarzu parafialnym.

Dla należytego funkcjonowania gminy, na sesji nadzwyczajnej zwołanej na poniedziałek 13 lipca podjęto decyzję o powołaniu nowej skarbnik. Funkcję objęła Sylwia Reisky. – Pani Sylwia spełnia zarówno wszystkie kryteria formalne, które na stanowisku skarbnika gminy trzeba posiadać, jak i również spełnia kryteria merytoryczne, jako wieloletni pracownik działu księgowości naszego urzędu – podkreślał Andrzej Strzedulla. Jak wyjaśniał burmistrz, Sylwia Reisky zgodziła się pełnić stanowisko skarbnika, choć na razie w sposób doraźny. Dotychczas w urzędzie pełniła funkcję zastępcy skarbnika gminy. Na jedenastu radnych obecnych na sesji, dziesięcioro poparło decyzję burmistrza, jedna osoba się wstrzymała. – Gratuluje pani Sylwio i liczę na owocną współpracę – komentował przewodniczący rady Jan Długosz.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jan Długosz

Jan Długosz

Przewodniczący radny miejskiej w Krzanowicach, sołtys Moravi