Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wybory prezydenckie 2020 - II tura. Przypominamy o ciszy wyborczej. Agitacja zakazana

11.07.2020 00:00 | 0 komentarzy | (q)

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, tj. w sobotę 11 lipca o godz. 0.00 i trwa do zakończenia głosowania, tj. do godz. 21.00 12 lipca 2020 r., jeżeli żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania. Prosimy o wykazanie się rozwagą i nie zamieszczania pod artykułami komentarzy, które mogą ją łamać.

Wybory prezydenckie 2020 - II tura. Przypominamy o ciszy wyborczej. Agitacja zakazana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie ciszy wyborczej nie wolno w żaden sposób agitować na rzecz kandydatów, również w internecie. Za złamanie zakazu grozi grzywna.

W dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem zabronione jest zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

Zabronione jest również podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.

Zakazy te odnoszą się również do wypowiedzi zamieszczanych przez internautów na portalu nowiny.pl. Jeśli ktoś zauważy wpisy łamiące zasady ciszy wyborczej, prosimy o zgłoszenie nadużycia za pomocą zwyczajowego formularza lub telefonicznie: 666 023 155.