Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Dom Kultury w Boguszowicach ma nowego dyrektora

10.07.2020 12:31 | 0 komentarzy | acz

Nowym dyrektorem Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach został wyłoniony w konkursie na to stanowisko Cezary Biesiadecki. W Rybniku mieszka od maja.

Dom Kultury w Boguszowicach ma nowego dyrektora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cezary Biesiadecki, ma 42 lata i od maja tego roku mieszka w Rybniku. W 2003 r. ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach o specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem. W 2006 r. został absolwentem wydziału wokalno–aktorskiego, o specjalności śpiew solowy, na Akademii Muzycznej w Katowicach. W ubiegłym roku ukończył kurs księgowości. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku w Przedsiębiorstwie Techniczno Handlowym INTERPROMEX w Będzinie.

W 2006 roku rozpoczął pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu, jako etatowy solista tego Teatru, w którym pracuje do dziś. W swoim repertuarze posiada ponad 40 ról pierwszo i drugoplanowych. Uczestniczył w ponad 600 spektaklach i wielu koncertach. W 2007 r. został dodatkowo zatrudniony w charakterze koordynatora ds. pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania w ramach umowy cywilnoprawnej. Prowadził także działalność gospodarczą, która zajmowała się organizacją koncertów i eventów. W 2011 roku rozpoczął pracę w dziale koordynacji pracy artystycznej Opery Śląskiej w Bytomiu na stanowisku specjalisty. Pracował na tym stanowisku przez trzy lata.

Za swoją działalność artystyczną i osiągnięcia kulturalne był nagradzany przez Marszałka Województwa Lubelskiego w 2005 roku i Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej w 2007 r. Cezary Biesiadecki prowadzi bogatą działalność koncertową. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Zabrzańskiej, Lubelskiej. Brał udział w festiwalach m. in. Bel Canto w Nałęczowie, Wieczory u Telemanna” na zamku w Pszczynie, Muzyka w Sandomierzu, Viva il canto w Cieszynie. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Novą w Bydgoszczy. Kilkakrotnie odbywał zagraniczne tournee z agencją K – Promotion Kmoch (Niemcy, Szwajcaria).