Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Przetarg na basen w Roju jednak unieważniony. Jedyna oferta była za droga

10.07.2020 11:58 | 0 komentarzy | ska

Zgodnie z przewidywaniami, po otwarciu ofert w przetargu na remont kąpieliska w Żorach-Roju, gdzie jedynak oferta znacznie przekraczała budżet zadania, zdecydowano o unieważnieniu przetargu. 

Przetarg na basen w Roju jednak unieważniony. Jedyna oferta była za droga
Czy w końcu mieszkańcy miasta będą mogli wybrać się na takie kąpielisko, jak w wizualizacjach? Na razie remont znów opóźnia się przez koszty wyższe od założonych. fot. UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przetarg na basen w Roju jednak unieważniony. Jedyna oferta była za droga

Przypomnijmy, że otwarcie ofert w przetargu na remont kąpieliska w Roju miało miejsce w piątek 3 lipca. Podczas, gdy miasto postanowiło przeznaczyć na remont kąpieliska 7,23 mln zł, najtańsza i jedyna oferta złożona w przetargu wyniosła 12,97 mln zł. Do przetargu przystąpiła firma HLS System z Żor.

- Po przeanalizowaniu własnych możliwości finansowych zamawiający podał na otwarciu ofert, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na finansowanie zamówienia i którą zabezpieczono w budżecie miasta na realizację zamówienia wynosi 7 230 110,97 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną, tj. 12 976 385,38 zł brutto przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - czytamy w informacji o unieważnieniu postępowania przetargowego, podpisanej przez Bronisława Jacka Pruchnickiego, głównego specjalistę i pełnomocnika prezydenta Żor ds. infrastruktury.