Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Tak było na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Raciborzu

09.07.2020 16:27 | 7 komentarzy | ż, ma.w

- Andrzej Duda! Andrzej Duda! Andrzej Duda! - skandowano na rynku w Raciborzu w przedostatnim dniu kampanii wyborczej.

Tak było na wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Raciborzu
Na zakończenie politycy stanęli do wspólnego zdjęcia z sympatykami A. Dudy (zdj. ma.w)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wydarzeniu wzięli udział minister środowiska Michał Woś, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, senator Ewa Gawęda, senator Wojciech Piecha, poseł Adam Gawęda, posłanka Teresa Glenc, główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek, była posłanka Katarzyna Dutkiewicz, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, wiceprezydent Dominik Konieczny, burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, radny powiatowy Szymon Bolik, a także sympatycy Klubu Gazety Polskiej oraz grupa mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego.

- Najbliższa niedziela jest kluczowa, najbliższa niedziela będzie decydowała o tym, jak będzie Polska. Czy chcemy Polski opartej na wartościach chrześcijańskich, czy chcemy człowieka, który co chwilę zmienia zdanie? Najbliższe godziny są po to, żebyśmy poszli i przekonywali dalej - powiedział do zebranych M. Woś. Podkreślił, że dziś Polakom żyje się lepiej niż pięć lat temu, a Polska jest bezpieczniejsza - to fakty, którymi zdaniem M. Wosia należy operować w przedwyborczych rozmowach.

Minister Michał Woś zachęcał do głosowania na "człowieka, który przez pięć ostatnich lat dbał o Polskę", a nie na "człowieka, który przez pięć lat robił i mówił coś innego niż w ciągu ostatniego miesiąca". Senator Ewa Gawęda powiedziała, że głos oddany na Andrzeja Dudę, to głos przeciwko edukacji seksualnej dzieci oraz przeciwko szybkiemu przyjęciu euro.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wspomniał wizytę Andrzeja Dudy w Raciborzu, podczas której miał okazję zamienić z głową państwa kilka słów. - To jest człowiek jak każdy z nas. Rozumie sprawy, którymi żyjemy my, zwykli ludzie - powiedział Dariusz Polowy. - Nie zostawajcie w domu, namawiajcie znajomych. W niedzielę wygra Andrzej Duda - dodał D. Polowy. Przy okazji zaprosił raciborzan na debatę jutrzejszą debatę Marka Migalskiego z profesorem Andrzejem Zybertowiczem (więcej informacji: Duda czy Trzaskowski? Zapraszamy na debatę w piątek do „Strzechy”).

Z balkonu jednego z mieszkań w kamienicy na rynku ktoś zaczął nieśmiało powiewać plakatem Rafała Trzaskowskiego. Minister Woś zauważył tę czynność i pozdrowił mieszkańca, który popiera konkurenta Andrzeja Dudy. - To jest właśnie demokracja - podkreślił. Według Wosia w Raciborzu jeszcze nie było tak dużej manifestacji poparcia dla prawicowego kandydata na prezydenta RP.

Szymon Bolik radny powiatowy rozdawał zgromadzonym sadzonki dębu, jak powiedział konferansjer wydarzenia - najbardziej polskiego z drzew.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha

Senator