Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Budują szykany drogowe w centrum Wodzisławia Śl. Mają uspokoić ruch

09.07.2020 11:14 | 17 komentarzy | juk

Przy ul. Wałowej w Wodzisławiu Śl. budowane są szykany drogowe. Mają zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zarazem zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Budują szykany drogowe w centrum Wodzisławia Śl. Mają uspokoić ruch
Budowane szykany przy ul. Wałowej w Wodzisławiu Śl. mają wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości i zmianę toru jazdy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do naszej redakcji z pytaniem: "Co się dzieje przy ul. Wałowej w Wodzisławiu Śl.? Jakieś prace są tam prowadzone". Czytelnik wyjaśnił nam, że roboty trwają na jezdni, które wymuszają na kierujących jazdę zygzakiem.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy wodzisławski magistrat. Jak informuje nas pracownik Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Połomski, na ul. Wałowej realizowane są prace związane z wprowadzeniem nowej stałej organizacji ruchu. Widoczny jest już zarys szykan, które są budowane na potrzeby spowolnienia ruchu w rejonie ulic: Miczurina i Pośpiecha. - Działanie to ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu pieszo-rowerowym odbywającym się pomiędzy rynkiem Starego Miasta a Rodzinnym Parkiem Rozrywki Trzy Wzgórza - tłumaczy Grzegorz Połomski. Dodaje, że prace nad wprowadzeniem nowej organizacja ruchu, mają zostać zakończone do października.