Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Debata Zybertowicz - Migalski. Twoje pytanie może być zadane. Podaj je w komentarzu

09.07.2020 08:29 | 20 komentarzy | ma.w

Trwają przygotowania do organizacji w Raciborzu debaty między naukowcami - Andrzejem Zybertowiczem socjologiem i doradcą prezydenta Andrzeja Dudy i Markiem Migalskim politologiem komentatorem politycznym. Dyskusję zaplanowano w piątek 10 lipca o godz. 17.00 w Strzesze. Zachęcamy do kierowania pytań do uczestników.

Debata Zybertowicz - Migalski. Twoje pytanie może być zadane. Podaj je w komentarzu
Przygotowania do piątkowej debaty Zybertowicz - Migalski. Służby prasowe prezydenta Polowego i dyrektorka RCK w pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Debatę, której inicjatorem jest prezydent Raciborza Dariusz Polowy, będzie można śledzić na żywo. W Strzesze dostępnych będzie 100 miejsc (połowa dostępnych w sali foteli, resztę oklejono taśmą w myśl obostrzeń koronawirusowych). Przebieg dyskusji będzie do obejrzenia w internecie.
Transmisja on-line dostępna będzie m.in. na nowiny.pl. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiadają OstrogNet (raciborz24.pl) i Raciborska Telewizja Kablowa. W realizacji przekazu weźmie udział m.in. szef "kablówki" Jarosław Bucki.

W środę 8 lipca organizatorzy spotkali się w Strzesze, żeby omówić szczegóły techniczne przedsięwzięcia, m.in. kwestie scenografii.

Dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew podkreśla, że widzowie debaty, którzy przyjdą do Strzechy, muszą pamiętać o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu obowiązkowego dystansu.

Debatę otworzy prezydent Polowy, po czym nastąpi dyskusja między panami Zybertowiczem i Migalskim. W pierwszej części pytania będą zadawać prowadzący debatę redaktorzy naczelni Mariusz Weidner z Nowin Raciborskich i Grzegorz Wawoczny z NaszRaciborz. W debacie przewidziano też pytania z sali i od internautów.

Zachęcamy, by już formułować interesujące Czytelników kwestie, które można wysłać na adres: portal@nowiny.pl lub wpisać tutaj w formie komentarza. Najciekawsze pytania zostaną zadane w trakcie piątkowej debaty.

Wydarzenie potrwa ok. 2 godzin.

W sali Strzechy co drugie miejsce będzie niedostępne. Wejść może 100 osób

Ludzie:

Andrzej Zybertowicz

Andrzej Zybertowicz

socjolog, publicysta, doradca prezydenta Andrzeja Dudy

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny