środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Andrzej Duda przy "Zofiówce" rozdał kanapki górnikom [ZDJĘCIA Z WIZYTY]

09.07.2020 06:06 | 33 komentarze | ska

Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami braci górniczej przy kopalni "Zofiówka" w przedostatnim dniu kampanii wyborczej. Przy wejściu do kopalni prezydent rozdał kanapki górnikom. 

Andrzej Duda przy "Zofiówce" rozdał kanapki górnikom [ZDJĘCIA Z WIZYTY]
Andrzej Duda rozdał kanapki górnikom przed wejściem do "Zofiówki". fot. Szymon Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Andrzej Duda przy "Zofiówce" rozdał kanapki górnikom [ZDJĘCIA Z WIZYTY]

- Chcieli rozdawać jabłka, ale powiedziałam, że lepsze będą normalne kanapki - rzuciła stojąc w tłumie była premier Beata Szydło do ministra Michała Wosia tuż przed tym, kiedy prezydent Andrzej Duda przekazał pierwszą kanapkę ze stosu przygotowanego dla górników kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Przed bramą zakładu zebrał się spory tłum zwolenników urzędującego prezydenta oraz dziennikarzy relacjonujących wydarzenie, a górnicy przychodzący do pracy stali się mimowolnie uczestnikami wyborczego happeningu i bohaterami medialnej relacji. Chętnie jednak przyjmowali kanapki wręczane przez prezydenta. Tłum zaczął skandować hasła poparcia dla Andrzeja Dudy, a w rozdawaniu bułek pomagał mu m.in. poseł Grzegorz Matusiak

W wydarzeniu w Jastrzębiu-Zdroju udział wzięli również liczni działacze Prawa i Sprawiedliwości z regionu, także parlamentarzyści i radni. Prezydent rozpoczął swoją wizytę punktualnie o godz. 5.30 od złożenia biało-czerwonego wieńca kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Porozumienia Jastrzębskie, po czym przeszedł pod bramę, aby rozdać przygotowane kanapki. Niestety Andrzej Duda nie skierował do zebranych zwolenników żadnego przemówienia, skupił się wyłącznie na rozmowach twarzą w twarz i robieniu wspólnych zdjęć, kiedy w tle tłum skandował wyborcze hasła. Po przekazaniu kanapek pracownikom zakładu "Zofiówka" prezydent powoli ruszył ze swoją ekipą do DudaBusu, gdzie już czekała na niego była premier Beata Szydło. Po drodze jednak nie obyło się bez zdjęć i rozmów z wyborcami. 

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Grzegorz Matusiak

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości