Czwartek, 6 sierpnia 2020

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

RSS

Rafał Trzaskowski ma zakończyć swoją kampanię na rynku w Raciborzu

08.07.2020 16:31 | 25 komentarzy | ma.w

Taką informację potwierdziła nam dziś posłanka Gabriela Lenartowicz, która zabiegała o to, żeby jak sama podkreśla "Racibórz był numerem 1" ostatniego dnia kampanii wyborczej do wyborów prezydenckich. - Dmuchamy, chuchamy, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Zapraszamy w piątek na rynek - twierdzi pani poseł.

Rafał Trzaskowski ma zakończyć swoją kampanię na rynku w Raciborzu
Posłanka Lenartowicz z Rafałem Trzaskowskim (zdj. FB G. Lenartowicz)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lenartowicz już zgłosiła to wydarzenie w magistracie. Mówi, że prezydent Dariusz Polowy przyjął tę informację ciepło i zapewnił, że ze strony urzędu nie ma żadnych przeszkód, żeby spotkanie kandydata na prezydenta z mieszkańcami mogło się odbyć.

- Zależało mi szczególnie, żeby końcowy akcent kampanii wyborczej przed II turą miał miejsce w Raciborzu, żeby Racibórz był numerem 1 tego dnia w przekazach medialnych. To będzie finał kampanii Rafała Trzaskowskiego, więc można się spodziewać zainteresowania mediów ogólnopolskich. Wiem, że zaplanowana jest bezpośrednia transmisja w TVN - podała nam G. Lenartowicz.

Do wizyty Trzaskowskiego ma dojść w piątek 10 lipca po godz. 19.00. - Czy na pewno dojdzie do skutku, będziemy wiedzieli na 100 procent w piątek, ale taki jest aktualny plan. Jedno co może go zmienić to zorganizowanie debaty telewizyjnej Duda - Trzaskowski, do której wciąż dąży kandydat Platformy Obywatelskiej - zaznacza G. Lenartowicz.*

Z tego co jeszcze ustaliliśmy, prawodpodobnie z Raciborza Trzaskowski uda się jeszcze do Rybnika, skąd rozpoczęła się jego kampania wyborcza. Spotkanie w Raciborzu ma zająć kandydatowi od 30 minut do godziny. Trwają ustalenia organizacyjne, np. co do ustawienia małej sceny na rynku.

Przypomnijmy, że dwie godziny wcześniej - o 17.00 w DK Strzecha odbędzie się debata z udziałem Andrzeja Zybertowicza i Marka Migalskiego pt. Racibórz w sporze o Polskę. Duda czy Trzaskowski? Zaplanowano ją na ok. 2 godziny.

*W godzinach wieczornych 8 lipca sztab Trzaskowskiego potwierdził oficjalnie, że Racibórz znajduje się na trasie kampanijnego objazdu kadydata i przyjedzie on w piątek 10 lipca o godz. 19.00.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta RP