Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Strażnicy miejscy z Jastrzębia-Zdroju znów będą znakować rowery

08.07.2020 14:34 | 0 komentarzy | ska

Straż Miejska powraca do cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem projektu znakowania indywidualnych środków transportu (rowery, wózki inwalidzkie) tzw. syntetycznym DNA.

Strażnicy miejscy z Jastrzębia-Zdroju znów będą znakować rowery
Strażnicy miejscy znakują rowery specjalną metodą, która pozwala nanieść na pojazd numer identyfikacyjny. fot. SM Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażnicy miejscy z Jastrzębia-Zdroju znów będą znakować rowery

W najbliższym czasie akcja przeprowadzona będzie dwukrotnie, w poniedziałek 20 oraz piątek 24 lipca. Czas i miejsce realizacji : 10.00 – 13.00,  parking przy wejściu do Urzędu Miasta od strony Straży Miejskiej. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe i skuteczne nanoszenie cech ochronnych (opady deszczu) akcja nie odbędzie się. - Aby nanieść na pojazd tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, musi on być czysty i suchy. Podczas opadów znakowanie nie jest możliwe z uwagi na ograniczenia technologiczne metody - informują strażnicy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów. - Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - dodają strażnicy z Jastrzębia-Zdroju.

Akcja znakowania rowerów prowadzona będzie z zachowaniem wymaganych przepisami obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa COVID – 19. Wymagamy od każdej osoby posiadania indywidualnych środków ochrony osobistej (maseczki) oraz stosowania się do poleceń dotyczących dezynfekcji rąk i zachowania pomiędzy poszczególnymi osobami odpowiednich odległości.