środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Zamiast starego komina, instalacja fotowoltaiczna. Budynek PZD pięknieje

08.07.2020 13:33 | 0 komentarzy | juk

Będzie schludniej, ładniej a przede wszystkim ekologicznej. Trwa termomodernizacja Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni. Prace mają zostać zakończone na przełomie października i listopada.

Zamiast starego komina, instalacja fotowoltaiczna. Budynek PZD pięknieje
Prace termomodernizacyjne siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni mają zostać zakończone na przełomie października i listopada.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Postępują prace przy termomodernizacji siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. z siedzibą w Syryni. Już wkrótce obiekt zyska nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim stanie się bardziej ekologiczny. Wszystko dzięki unijnemu projektowi termomodernizacji budynków PZD oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, którego wartość wynosi ponad 4 mln zł.

Jak przekazuje nam Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa, w ramach inwestycji budynek zostanie ocieplony oraz wyposażony w nowoczesną kotłownię gazową z zamkniętą komorą spalania. Wymieniona zostanie też stolarka okienna oraz pokrycie dachowe. Obiekt zyska ponadto nową fasadę, a z krajobrazu Syryni zniknie komin starej kotłowni. Na budynku pojawi się za to instalacja fotowoltaiczna. - Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ZRB Budolex Stanisław Oleksy. Koszt zadania to 1,4 mln zł, a termin jej zakończenia to przełom października i listopada - mówi Raczkowski.

Termomodernizacja siedziby Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. odbywa się w ramach unijnego projektu, na który powiat wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 2,9 mln zł. Wkład własny samorządu to 1,1 mln zł. Projekt obejmuje również termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Celem obu przedsięwzięć jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych substancji szkodliwych dla środowiska, poprawa aspektów zdrowotnych dla lokalnego społeczeństwa, zapewnienie wymaganej oszczędności energii, komfortu i bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów eksploatacji i utrzymania obiektów.