Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Pytania o wykorzystanie dworca kolejowego

10.07.2020 07:00 | 5 komentarzy | juk

W zeszłym roku w zmodernizowany dworzec kolejowy w Wodzisławiu Śl. tchnięto drugie życie. Wśród wodzisławskich radnych pojawiło się jednak pytanie, czy na przestrzeni czasu organizowane w jego murach różnego rodzaju wydarzenia, były zasadne?

Pytania o wykorzystanie dworca kolejowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Jeszcze kilka lat temu budynek dworca kolejowego w Wodzisławiu Śl. przypominał ruinę. Zniszczone wnętrze i sypiący się tynk odstraszały, a nie były wizytówką miasta. 1 lipca zeszłego roku budynek po dwóch latach gruntownej modernizacji oddano mieszkańców. W efekcie uzyskano wyremontowaną część dla podróżnych, ale również klimatyzowane sale wykładowe, konferencyjne i szkoleniowe. Właśnie to jak te przestrzenie są wykorzystywane zaciekawiło jednego z wodzisławskich radnych.

Organizowali różne imprezy

Radny Adrian Jędryka zgłosił się w tej sprawie do prezydenta Mieczysława Kiecy. Pytając go o sposób wykorzystanie budynku dworca kolejowego, a konkretnie sali konferencyjnej nawiązał do jednej z poprzednich sesji. Wówczas poinformowano radnych, że wynajem sali może być możliwy tylko w sytuacji, kiedy dane wydarzenie tam organizowane będzie związane z prowadzonym przez miasto Programem Aktywności Lokalnej (PAL). – Może zastanawiać, w jaki sposób związane z tym programem są imprezy, które w murach dworca były w minionym roku organizowane – mówi radny Jędryka. Wymienia, że chodzi m.in. o: finał wodzisławskiego inkubatora przedsiębiorczości, który odbył się 28 listopada, spotkanie prezydenta z dyrektorami miejskich przedszkoli i szkół podstawowych zorganizowane 20 sierpnia, czy posiedzenia zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z 5 lipca.

Zorganizowane wydarzenia promowały dworzec

Mieczysław Kieca odpowiadając na zapytanie radnego wyjaśnił, że zorganizowanie w sali konferencyjnej spotkań, które wymienił radny Jędryka, obejmowało swoim celem promocję wydarzenia, jakim było otwarcie nowego dworca kolejowego. – Zaznaczyć trzeba, iż w spotkaniach brali m.in.: przedstawiciele społeczności lokalnych, radni rad gmin w tym również wodzisławskiej rady, osoby pełniące funkcje organów wykonawczych, przedstawiciele lokalnych mediów oraz parlamentarzystów, którzy mieli okazję zapoznać się z efektami, jaki osiągnięto realizując modernizację dworca – mówi Mieczysław Kieca.

(juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.