Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Banery wyborcze Andrzeja Dudy zniszczone w Pszowie [ZDJĘCIA]

07.07.2020 14:25 | 28 komentarzy | ska

Przed pierwszą turą wyborów pisaliśmy o wywieszonych nielegalnie banerach wyborczych w Pszowie, a teraz, przed drugą turą znów pojawiła się afera z banerami w tle. O tej sprawie poinformował nas Czytelnik, wskazując miejsca ze zniszczonymi banerami urzędującego prezydenta. 

Banery wyborcze Andrzeja Dudy zniszczone w Pszowie [ZDJĘCIA]
Zniszczone banery Andrzeja Dudy znajdują się przy ul. Pawła Skwary
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Banery wyborcze Andrzeja Dudy zniszczone w Pszowie [ZDJĘCIA]

- Na terenie Pszowa celowo i z premedytacją są niszczone banery tylko jednego kandydata a mianowicie Andrzeja Dudy i nikt tym się nie interesuje, ani policja, ani władze miasta - pisze do nas Czytelnik, jednak postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie "nikt nie zainteresował się sprawą". Okazuje się, że policjanci z pszowskiego komisariatu dowiedzieli się o tej sprawie dopiero od nas. Wcześniej nie odnotowali zgłoszenia o zniszczonych banerach, więc trudno, aby interweniowali. Po telefonie naszego dziennikarza we wskazane miejsca skierowano patrol policji. 

Zniszczone banery Andrzeja Dudy znajdują się przy ul. Pawła Skwary w okolicy przystanku Pszów Wiadukt (2 sztuki) oraz przy ul. Kolberga naprzeciw OSP Krzyżkowice.

Przypomnijmy, że za zniszczenie baneru wyborczego, jako ogłoszenia instytucji państwowej lub organizacji społecznej (Art. 67. § 1. Kodeksu wykroczeń) grozi kara aresztu lub grzywny nawet do 5 tys. zł. Policjanci mogą także nałożyć mandat dla sprawcy do 150 zł. 

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej