Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Ścieżki spacerowe w wąwozie zostały wypłukane

11.07.2020 19:00 | 5 komentarzy | AgaKa

WODZISŁAW ŚL. Wąwóz między ulicą Tysiąclecia oraz Placem Zwycięstwa w Wodzisławiu Śląskim (teren zielony poddany rewitalizacji) został zniszczony przez deszcz. Ścieżki spacerowe zostały tam dosłownie wypłukane przez rwące potoki.

Ścieżki spacerowe w wąwozie zostały wypłukane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wózkiem z dzieckiem tam nie ujedziesz. Z trudem można tam teraz chodzić w sportowych butach. Jest grząsko, wszędzie wyżłobione koryta po spływającej wodzie. Na schodach pełno piachu. Pogoda zrobiła tam prawdziwy test, którego nie zaliczono. Dlaczego zamiast tego piasku nie wybrukowano ścieżek kostką? – pyta pani Zofia, mieszkanka osiedla na Placu Zwycięstwa.

O stan wspomnianego terenu zielonego i naprawę ścieżek zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. W odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od Mateusza Jamioły z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury czytamy: – Zgodnie z informacją przekazaną przez Dyrektora Służb Komunalnych Miasta, panią Bożenę Jedynak – Turakiewicz, informuję, że prace naprawcze zostaną podjęte w momencie ustabilizowania się pogody, w ramach posiadanych możliwości przez Służby Komunalne Miasta. Biorąc pod uwagę trwałość projektu, jaka obowiązuje dla zadania rewitalizacji terenów zieleni na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego, nie będą zastosowane inne rozwiązania.

AgaKa