Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Rybnicki ośrodek ma plan na wakacje

07.07.2020 10:02 | 0 komentarzy | acz

Katarzyna Dutkiewicz, nowa prezes Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku opowiada o o letniej działalności ośrodka.

Rybnicki ośrodek ma plan na wakacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundacja od lat organizuje wypoczynek letni dla dzieci. Czy podobnie będzie w tym roku?
Tak, podobnie jak w latach ubiegłych, i w tym roku dzieci będą mogły skorzystać z półkolonii. Ta forma letniego wypoczynku ma dziś szczególne znaczenie, stanowiąc często jedyną alternatywę na wakacje. Półkonie dla dzieci od 7 do 12 lat organizujemy od połowy lipca do końca sierpnia z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W tym roku wypoczynek odbędzie się pod hasłem „Uniwersytet Wakacyjny”. Po raz pierwszy nasze półkolonie przygotowaliśmy we współpracy z Fundacją JSW. Wychodząc naprzeciw temu, że z powodu pandemii wiele polskich rodzin znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, przedstawiliśmy rodzicom ofertę, gdzie całkowity koszt uczestnictwa dziecka w tygodniowym turnusie, to tylko 100 zł. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych, różnych warsztatach oraz wycieczkach po ciekawych miejscach regionu.

Pandemia koronawirusa zmieniła zasady pobytu w tego typu obiektach. Jakie zasady obowiązują na terenie fundacji?
Ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowy. Obecnie działają już wszystkie strefy fundacji, w tym basen, saunarium, zakład rehabilitacji leczniczej czy siłownia. Nowością dla wszystkich z pewnością będzie fakt, że basen kryty – zwyczajowo zamknięty latem – w tym roku będzie dostępny dla wszystkich miłośników pływania. Przygotowaliśmy oferty specjalne na okres wakacji, zachęcamy do zapoznania się z ich szczegółami na naszej stronie internetowej i facebookowej. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że wszystkie strefy fundacji zostały dostosowane do aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa epidemicznego. Zdrowie naszych gości jest absolutnym priorytetem.

Za nami trudny okres związany z zamknięciem obiektów sportowych w związku z pandemią. Jak Państwo poradziliście sobie z tą nietypową sytuacją?
Podobnie jak wszystkie tego typu obiekty w kraju, także nasz był zamknięty przez okres 3 miesięcy. Skupiliśmy się w tym czasie przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym gościom oraz pracownikom. Ten okres wykorzystaliśmy również na bieżące remonty pomieszczeń i infrastruktury.

Czy może Pani zdradzić, jakie plany ma Fundacja na resztę bieżącego roku?
W planie na ten rok mamy szereg wydarzeń, które praktycznie od początku są związane z fundacją i Rybnikiem, m.in. Rybnicki Festiwal Fotografii czy turniej artystyczny „Pojedynek na Słowa”. Chcielibyśmy zorganizować zawody pływackie „Otylia Swim Tour” oraz spotkania dla dzieci i seniorów. Najbliższe miesiące to dla nas nie tylko kontynuowanie dotychczasowej działalności na rzecz społeczności lokalnej, ale także realizacja nowych projektów.

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk