Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Nowe autobusy w Rybniku mają nawet ładowarki do telefonów

06.07.2020 12:55 | 2 komentarze | acz

Z początkiem lipca na rybnickich ulicach pojawiło się dziewięć nowych autobusów komunikacji miejskiej, obsługujących linie na trasach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego.

Nowe autobusy w Rybniku mają nawet ładowarki do telefonów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na obsługę linii 46 i kilku innych zadań, znacznie odmłodził się tabor, jakim mogą podróżować nasi mieszkańcy. Nowy operator zaoferował dziewięć autobusów spełniających normę emisji spalin Euro 6, bo takiej wymagaliśmy, w tym najmłodsze wyprodukowane 2019 roku - mówi Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Standard oraz wyposażenie autobusów jest na wysokim poziomie - we wszystkich drzwiach znajduje się niska podłoga, zainstalowano elektroniczne tablice informacyjne koloru bursztynowego, wewnętrzne ekrany, klimatyzację, monitoring oraz oświetlenie zewnętrzne nad drzwiami. Nie zabrakło także systemu e-karty i tu nowość - w każdym pojeździe znajdą się dwa (a nie jak do tej pory jeden) kasowniki obsługujące karty płatnicze (niestety kłopoty związane z COVID-19 opóźniają dostawy drugich kasowników). Nowością w dwóch najmłodszych pojazdach są również ładowarki USB.

- Tak wysoki standard mógł być zachowany dzięki zastosowaniu odpowiedniej punktacji w postępowaniu przetargowym - cena stanowiła 60% oceny, natomiast pozostała część to wiek taboru oraz zaoferowanie drugiego kasownika na karty płatnicze. Umowę zawarliśmy do końca 2021 roku – dodaje Ł. Kosobucki.