Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zwolennicy Trzaskowskiego zgromadzili się na rynku w Raciborzu

04.07.2020 14:27 | 228 komentarzy | ma.w

Organizatorką spotkania była posłanka Gabriela Lenartowicz. - Zaprosiłam raciborzan na wspólne kolportowanie materiałów promujących Rafała Trzaskowskiego. Pytaliśmy na rynku, jakiej Polski, jakiego samorządu raciborzanie oczekują i jakiego prezydenta by chcieli. Poglądy są różne, ale zostaliśmy przyjęci ciepło w ten tradycyjny dzień targowy. Racibórz był z "Trzaskiem" - powiedziała pani poseł.

Zwolennicy Trzaskowskiego zgromadzili się na rynku w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do posłanki dołączyli lokalni samorządowcy z rady miasta i powiatu. - Zebraliśmy się jako środowisko demokratyczne, sympatyzujące z kandydatem na Prezydenta RP. To nie tylko wyborcy PO, ale także prodemokratyczni wyborcy, którzy widzą zagrożenia dla demokracji. Po pierwszej turze wyborów widać, że 56% Polaków widzi takie zagrożenia, bo głosowali przeciwko reelekcji obecnego prezydenta. To są głosy za zmianą - uważa G. Lenartowicz.

Wśród zgromadzonych byli: członkini zarządu powiatu Ewa Lewandowska, radni powiatowi Piotr Olender i Artur Wierzbicki, radny miejski Michał Kuliga, byli prezydenci Raciborza Jan Kuliga i Mirosław Lenk. Przyszli także reprezentanci środowiska raciborskich seniorów - państwo Janusz i Krystyna Loch. Był wieloletni prowadzący z Gwiazdki Serc Piotr Wieder oraz biesiadny konferansjer i były samorządowiec Piotr Scholz. W nagłośnieniu wydarzenia pomógł Gracjan Humeniuk.

W wypowiedzi dla Nowin Raciborskich posłanka powiedziała m.in. o:

Czekach inwestycyjnych rozdanych przez ministra Michała Wosia w urzędzie miasta.

To są plastikowe czeki bez pokrycia, co uważam, za żenujące. W cywilizowanych krajach kto daje czek bez pokrycia, temu grozi kryminał. To jest przecież wielkie oszustwo, pogarda dla samorządowców, których kupuje się ich pustymi obietnicami. Rozdanie odbyło się w sali sesyjnej urzędu miasta w Raciborzu, a ten fundusz jeszcze nie jest nawet projektem ustawy. Tymczasem już konkretne kwoty się rozdaje. To degrengolada powagi władzy - stwierdziła Lenartowicz.

Wynikach I tury wyborów w Raciborzu i powiecie raciborskim, które wygrał Andrzej Duda.

To nie były wybory partyjne, więc fałszywy jest obraz, kto je wygrał czy przegrał. Wygrała zmiana - bo więcej głosowało przeciw reelekcji Dudy. Kto nie ma przewagi nad opozycją w pierwszej turze, ten jest przegrany, bo po wynikach widać, że więcej niż połowa Polski ma dość obecnej władzy. Te różnice są nawet widoczne w gronie partii rządzącej, tylko są zamiatane pod dywan. Nie są to różnice ideowe, w poglądach, tylko wojna buldogów o władzę wewnętrzną.

Jaką frekwencję przewiduje posłanka w II turze?

Należy sobie życzyć jak najwyższej frekwencji, wakacje nie powinny jej przeszkodzić, bo są w urzędach do pobrania zaświadczenia do głosowania na urlopie. Potrzeba zmiany dotyczy wartości i to zdecyduje, że większość ludzi pójdzie do wyborów. Wierzę, że zagłosuje za wolnością i demokracją, bo o to są te wybory.

Cała rozmowa z posłanką w materiale wideo

W galerii zdjęć są także fotografie Mateusza Wiechy z wydarzenia na raciborskim Rynku. Wcześniej pojawili się na nim m.in. Andrzej Markowiak i Adam Dzyndra - rządzący Raciborzem w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku.

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.