środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisławska izba przyjęć wzbogaciła się o specjalistyczne łóżko

03.07.2020 14:20 | 0 komentarzy | juk

Trzech lokalnych przedsiębiorców wsparło wodzisławski szpital. W efekcie pozyskał on specjalistyczne łóżko do przewozu pacjentów. - Zachęcamy innych do pomocy - mówią zgodnie darczyńcy.

Wodzisławska izba przyjęć wzbogaciła się o specjalistyczne łóżko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zachęcają do pomocy
- Z wykorzystaniem portalu www.wsparciedlaszpitala.pl pomoc jest naprawdę bardzo prosta i skuteczna. Już teraz dziękujemy za okazaną pomoc i zachęcamy kolejne firmy i osoby prywatne dobrej woli do włączenia się w tę szczególną akcję! - zachęcia Wojciech Raczkowski. Dodaje, że wystarczy wejść w link, wybrać szpital lub dom pomocy społecznej, któremu chce się pomóc i sprawdzić, jakie ma potrzeby. Następnie należy się zadeklarować jako darczyńca i wskazać, co konkretnie jest się w stanie zakupić lub przekazać. Po tym koordynator lokalny danej jednostki, który jest łącznikiem (poprzez portal i kontakty bezpośrednie) między danymi placówkami a darczyńcami, skontaktuje się, by omówić szczegóły. Koordynator pomaga w przekazaniu pomocy, a nawet może podpowiedzieć, gdzie najkorzystniej zakupić potrzebne towary. - W takiej właśnie koordynacji pomaga powiat wodzisławski - zauważa Raczkowski. Dane na portalu są na bieżąco aktualizowane bezpośrednio przez szpitale i domy pomocy, więc można mieć pewność co do ich bieżących potrzeb


WsparcieDlaSzpitala.pl to niekomercyjny system na platformie Salesforce (darmowa licencja na czas walki z COVID-19), stworzony pro publico bono przez zespół programistów Clorce, naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz społeczników z Fundacji PARK i osoby prywatne. Coś, co pierwotnie miało być jedynie narzędziem do zarządzania zbiórkami, stało się ogólnopolskim systemem wsparcia społecznego szpitali. Dziś korzysta z niego prawie 700 szpitali i DPS-ów w całym kraju, które wspomaga ponad 350 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek. System WdS rozwija i utrzymuje 32-osobowy zespół. Inicjatywę podejmowania działań z wykorzystaniem portalu wspiera też Centrum Projektów Społecznych Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.