środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisławska izba przyjęć wzbogaciła się o specjalistyczne łóżko

03.07.2020 14:20 | 0 komentarzy | juk

Trzech lokalnych przedsiębiorców wsparło wodzisławski szpital. W efekcie pozyskał on specjalistyczne łóżko do przewozu pacjentów. - Zachęcamy innych do pomocy - mówią zgodnie darczyńcy.

Wodzisławska izba przyjęć wzbogaciła się o specjalistyczne łóżko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (3.07) w wodzisławskim szpitalu odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego łóżka do przewozu pacjentów. W towarzystwie członkini zarządu powiatu wodzisławskiego Krystyny Kuczery oraz dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Krzysztofa Kowalika przekazały je trzy lokalne firmy.

Darczyńcami trzech przedsiębiorców
- Specjalistyczne łóżko to szczególnie potrzebny sprzęt, ponieważ poprawi obsługę pacjentów na izbie przyjęć szpitala - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że darczyńcami są: ZPUH INSTALATOR Tomasz Kwietniewski, INSTALMET – wyroby hutnicze i Restauracja „Pod Arkadami”. - Pomoc była możliwa dzięki zaangażowaniu powiatu wodzisławskiego w zorganizowaną na portalu www.wsparciedlaszpitala.pl ogólnopolską akcję wsparcia społecznego szpitali i domów pomocy społecznej - mówi Wojciech Raczkowski.

Każda pomoc ważna dla szpitala
W trakcie wydarzenia dyrektor Kowalik podziękował za okazane wsparcie podkreślając, że każda złotówka i każda pomoc jest dla szpitala niezwykle ważna. Z kolei darczyńcy mówili, że rozumieją trudną sytuację lecznicy, szczególnie w obecnych czasach koronawirusa. - Postanowiliśmy wspomóc szpital, jednocześnie chcemy dać przykład innym lokalnym przedsiębiorcom, aby w ślad za nami też go wspierali - mówili zgodnie przedsiębiorcy.

Zauważmy, że to nie pierwsza darowizna dla szpitala w ostatnim czasie. Wcześniej wodzisławska lecznica otrzymała maseczki wielorazowego użytku oraz zmywarkę do naczyń z funkcją wyparzania w temperaturze powyżej 90 stopni C. Zmywarka, którą zakupiła firma Inet Group z Katowic, została przekazana do użytku na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Dodatkowo (z pomocą darczyńców pozyskanych we współpracy z portalem) dla DPS Gorzyce i PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. zebrano również większą ilość bawełnianych maseczek higienicznych wielorazowego użytku oraz artykuły spożywcze, a dla DPS Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śl. kilkadziesiąt litrów środka do dezynfekcji powierzchni i sprzętu, płynów do mycia naczyń ze środkiem biobójczym, środków do mycia i dezynfekcji rąk, płynów do mycia szyb, luster, framug i posadzek. Darczyńcy przekazali też preparaty do dezynfekcji i mycia toalet, umywalek i brodzików prysznicowych.