Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Zakażony na kwarantannie zdrowieje i... znów się zakaża

03.07.2020 12:42 | 16 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:31

Mieszkaniec Gołkowic został skierowany na drugi wymaz kontrolny. Jakie było jego zdziwienie, kiedy otrzymał wynik pozytywny, choć dosłownie kilka dni wcześniej wynik jego pierwszego testu kontrolnego był negatywny. A na kwarantannie przebywa od ponad miesiąca. - Po co ta kwarantanna? A może te wyniki są jakieś nieprawidłowe? - pyta Józef Surmiak, ojciec górnika, który jakimś cudem na kwarantannie wyzdrowiał, po czym znów się zakaził.  

Zakażony na kwarantannie zdrowieje i... znów się zakaża
Fotografia ilustracyjna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O sprawie pana Józefa Surmiaka z Gołkowic już pisaliśmy na naszych łamach tu. Przypomnijmy krótko, jego syn pracujący na kopalni został poddany testowi. Otrzymał pozytywny wynik. W efekcie od 30 maja cała rodzina tj. pan Józef, jego żona, mieszkający z nimi wspomniany syn, córka i teść przebywają na kwarantannie. Dopiero 26 czerwca syn pana Józefa został skierowany na pierwszy wymaz. Uzyskał wynik negatywny. Cała reszta rodziny nie została poddana wtedy testom. Wszystkim przedłużono kwarantannę do 4 lipca. Ostatecznie cała piątka otrzymała zaproszenie na wymazy do kopalni Zofiówka na dzień 1 lipca. Wyniki były już kolejnego dnia.

- Syn i córka mają pozytywny wynik. Ja z żoną i teść, czyli najbardziej narażeni na koronawirusa, mamy wynik negatywny. Nic z tego nie rozumiem. Jak syn, który miał już wynik negatywny, siedział cały czas z nami na kwarantannie, mógł ponownie się zakazić? Zapewniam, że bardzo skrupulatnie przestrzegaliśmy kwarantanny. A może z tymi wynikami jest coś nie tak? - nie kryje zdenerwowania Józef Surmiak. 

Efekt jest taki, że jego rodzina znów będzie miała najprawdopodobniej przedłużoną kwarantanną. - Czekam na decyzję. Jeśli tak się stanie, to chyba jakiś happening zorganizuję, bo to już jest nie do wytrzymania. Jak można na tak długo zamknąć ludzi w domu? To jest bezprawie - nie kryje rozgoryczenia nasz rozmówca. A jest tym bardziej rozgoryczony, że znikąd nie może doczekać się ratunku. 


Dodajmy, że według opublikowanych dziś danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śl. na terenie objętym działalnością Stacji odnotowano 52 nowe zakażenia, w tym 22 w Jastrzebiu-Zdroju, 6 w Wodzisławiu, po 2 w Pszowie i Radlinie, 3 w Rydułtowach, 5 w gminie Godów, 4 w gminie Gorzyce, po 2 w gminach Mszana i Lubomia oraz 4 w Marklowicach.