Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Studia? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu!

02.07.2020 17:46 | 0 komentarzy | MK

Zainteresowania czy przyszłościowy zawód? A może jedno i drugie? Sprawdź ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – uczelni z Raciborza!

Studia? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Studiuj bezpłatnie!

Kierunki techniczne to dziś niewątpliwie nieograniczone możliwości znalezienia pracy. Studiując na takich kierunkach jak Automatyka i robotyka oraz Architektura można rozwijać własne pasje i uzyskać tytuł inżyniera i inżyniera architekta. Oferujemy także – nowość ! – kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Bogata oferta praktyk i współpraca PWSZ z lokalnymi zakładami pracy zwiększa szanse na zdobycie praktycznych umiejętności.

Studia magisterskie już w Raciborzu!

Raciborska uczelnia to wieloletnia tradycja kształcenia na kierunkach pedagogicznych. Od roku akademickiego 2019/2020 rozpoczęliśmy rekrutację na stacjonarne jednolite studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna o profilu praktycznym.

Sprawdzone kierunki – większa szansa na lepszy start!

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki: Administracja oraz Bezpieczeństwo państwa.

Jeśli masz zdolności do nauki języków obcych, to warto się ich uczyć właśnie w PWSZ na kierunku Filologia. Uczelnia umożliwia naukę aż trzech języków – angielskiego, niemieckiego i czeskiego.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to kierunek o ugruntowanej pozycji na polskich uczelniach. Do programu studiów wprowadziliśmy moduły z zakresu aranżacji i dekoracji wnętrz z elementami wzornictwa. Absolwent edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe.

Sport i rekreacja

Oferujemy również kierunek studiów Turystyka i rekreacja. Dynamicznie rozwijająca się branża turystyczna i hotelarska to nowa przestrzeń usług i możliwości. Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa wielu z nas ceni sobie możliwość wypoczynku w kraju. Dobrze wykształcona kadra będzie podstawą każdego przedsięwzięcia turystycznego.

Kierunek Wychowanie  fizyczne to także możliwość rozpoczęcia przyszłej kariery jako instruktor  fittness, trener personalny lub specjalista w zakresie odnowy biologicznej, a także gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej.

Studia z… powołaniem

Warto zwrócić uwagę na Pielęgniarstwo. Ukończenie studiów I stopnia daje możliwość zdobycia tytułu zawodowego licencjata pielęgniarstwa i tym samym umożliwia podjęcie pracy w licznych placówkach służby zdrowia w całej Unii Europejskiej. Program studiów ma charakter interdyscyplinarny. Znaczna część zajęć ma charakter praktyczny i odbywa się w placówkach służby zdrowia.

Studia w Raciborzu to również oferta dla osób, które chciałyby zmienić wykonywany zawód – elastyczne formy studiowania umożliwiają łączenie pracy zawodowej z nauką. PWSZ zaprasza także osoby niepełnosprawne, proponując liczne udogodnienia technologiczne, a programy wsparcia, jak również pomoc wolontariuszy są nieocenione.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu posiada doskonałe zaplecze dydaktyczne – Dom Studenta z komfortowo urządzonymi pokojami, wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria, pływalnia, stadion, bibliotekę naukową i sale gimnastyczne.

Wygodna i nowoczesna rekrutacja online

Procedury rekrutacji zostały zmienione tak, aby kandydaci mogli aplikować na wybrany przez siebie kierunek studiów całkowicie online bez konieczności przyjazdu osobistego.

To istotna zmiana, ponieważ dotychczas kandydat zapisywał się poprzez System Internetowej Rekrutacji, a następnie składał osobiście dokumenty w PWSZ w Raciborzu. Teraz wszystko zrealizujemy online!

PWSZ w Raciborzu oferuje jednolite studia magisterskie, inżynierskie oraz licencjackie.

Studia stacjonarne są bezpłatne.

Jednolite studia magisterskie:

 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia inżynierskie:

 • Architektura,
 • Automatyka i Robotyka,
 • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Studia licencjackie:

 • Administracja,
 • Bezpieczeństwo Państwa,
 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,
 • Filologia, języki obce: angielski, niemiecki, czeski (język angielski: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język niemiecki: nauka od postaw lub od poziomu komunikacyjnego, język czeski: nauka od podstaw)
 • Pedagogika (resocjalizacyjna, korekcyjna z logopedią szkolną, opiekuńczo-wychowawcza)
 • Pielęgniarstwo,
 • Turystyka i Rekreacja,
 • Wychowanie Fizyczne

Jak zapisać się na studia?

Nabór na studia i System Internetowej Rekrutacji na rok akademicki 2020 - 2021 już trwa. Zapraszamy na stronę www.pwszrac.pl

oraz strony Uczelni na Facebooku http://www.facebook.com/pwszwraciborzu

i Instagramie https://www.instagram.com/pwsz.raciborz/, gdzie na bieżąco przekazujemy informacje z życia Uczelni i naboru na studia.

Tekst sponsorowany