Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Dożynki powiatowo-gminne przeniesione na 2021 rok

07.07.2020 12:30 | 0 komentarzy | mad

Największa impreza dożynkowa w powiecie nie odbędzie się w tym roku. Decyzja zapadła na ostatnim konwencie wójtów, burmistrzów, prezydenta i starosty. – W Łubowicach będziemy bawić się za rok – zapowiada wójt Rudnika Piotr Rybka.

Dożynki powiatowo-gminne przeniesione na 2021 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowo–gminnych miały być Łubowice w gminie Rudnik. Zdecydowano jednak na odwołanie wydarzenia z uwagi na pandemię koronawirusa. – Z tego powodu, że nie wiemy, co będzie we wrześniu, a żeby zorganizować taką imprezę, to należy działać z kilku miesięcznym wyprzedzeniem – tłumaczy Piotr Rybka. Podobne decyzje podejmuje również większość gmin powiatu raciborskiego, względem dożynek gminnych.

Malownicze Łubowice, które w ubiegłym roku gościły cały Rudnik na dożynkach gminnych, na powiatowe święto plonów będą musiały poczekać rok. – Podjęliśmy decyzję o przeniesieniu imprezy o rok, więc w 2021 roku dożynki mają odbyć się w Łubowicach – mówi nam wójt.

Nie zapadła jeszcze decyzja względem dożynek sołeckich organizowanych w gminie Rudnik. – Temat musimy przedyskutować z sołtysami – wyjaśnia wójt Rybka.

(mad)Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.