Czwartek, 13 sierpnia 2020

imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

RSS

Marek Labus chciał wystąpić przed radą powiatu. Odmowę ostro skrytykował

01.07.2020 08:27 | 6 komentarzy | ma.w

Przewodniczący rady Adam Wajda wyjaśnił lekarzowi i menadżerowi ochrony zdrowia, że czerwcowa sesja jest absolutoryjna, poświęcona raportowi z działalności Powiatu, dlatego zaprasza Labusa dopiero po wakacjach. Ten uważa, że nie ma aktualnie ważniejszych spraw niż stan opieki zdrowotnej w mieście i powiecie. - Tysiące mieszkańców od niej odcięto - zaznaczył w piśmie skierowanym do radnych powiatu.

Marek Labus chciał wystąpić przed radą powiatu. Odmowę ostro skrytykował
Marek Labus chciał rozmawiać z radą powiatu o problemach szpitala zakaźnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marek Labus chciał podzielić się z radnymi uwagami i propozycjami „jak wyjść z tej patowej sytuacji” - braku szpitala rejonowego i części lecznictwa specjalistycznego w powiecie raciborskim. - Co ważniejszego mają radni do omawiania na najbliższej sesji niż sprawy szpitala i opieki zdrowotnej w powiecie? - dziwi się Labus.

Zdaniem lekarza Powiat nie wypełnia obowiązków nadzorczych wobec szpitala, bo na przykład nie zarządził jakiejkolwiek kontroli w lecznicy w czasie jej funkcjonowania po przekształceniu w połowie marca tego roku.

-Nie widzę sensu, by obywatele ponosili ciężary z powodu braku nadzoru i błędów w zarządzaniu szpitalem, zwłaszcza że nie mogą się w tym szpitalu leczyć, a nikt z decydentów nie potrafi nawet określić kiedy to się zmieni - podkreślił M. Labus. Jego zdaniem radnych powiatowych cechuje w tej sprawie całkowita bezradność.

Na sesji wypowiedział się w tej sprawie radny Dawid Wacławczyk. Nazwał sytuację mało elegancką. - Trzymamy pana Labusa za drzwiami i obalamy jego argumenty. Dajmy się człowiekowi wypowiedzieć. Jak się go nie boimy, to nie odmawiajmy mu głosu. Przecież zajmujemy się na naszych obradach szpitalem. Część raportu starosty jest poświęcona szpitalowi. Można panu Labusowi wyznaczyć „naście” minut. Nie trzymajmy go na dystans - przekonywał. Mówił o tym  pod koniec obrad. Adam Wajda skomentował te uwagi wskazaniem, że najlepszym forum do dyskusji w sprawach szczegółowych są komisje rady. - Kwestie dyskusyjne należy załatwiać w trybie prac komisji, tam jest ku temu właściwa płaszczyzna i czas na to - podkreślił przewodniczący rady powiatu raciborskiego.

Przed tygodniem Marek Labus wystąpił na sesji rady miasta w Raciborzu. Przeczytasz o tym tutaj:

https://www.nowiny.pl/zdrowie/166624-labus-o-losach-szpitala-zakaznego-zabawa-zapalkami-nad-beczka-prochu.html

Nie trzymajmy go na dystans - mówił o Labusie radny Wacławczyk

Poniżej pełna treść pisma autorstwa Marka Labusa

Pobierz Radni Powiatu Raciborskiego pismo ML czerwiec 2020.docx (format docx, rozmiar ~13.6 k)

Ludzie:

Marek Labus

Marek Labus

Lekarz laryngolog, menadżer ochrony zdrowia