Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Już dziś, joga śmiechu online

29.06.2020 13:45 | 0 komentarzy | kama

W poniedziałek 29 czerwca o godz. 18.00 halo! Rybnik zaprasza na kolejną dawkę śmiechu. Warsztat śmiechu tym razem odbędzie się na platformie ZOOM. W kameralnej atmosferze będzie okazja do prostej gimnastyki, dotlenienia organizmu, a w efekcie do poprawy samopoczucia.

Już dziś, joga śmiechu online
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmiać się może każdy. Dzieci robią to średnio 300 razy dziennie, a dorośli tylko 10.

Warto to zmienić!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby praktykować jogę śmiechu nawet wtedy, gdy nie ma się na to ochoty, zgodnie z zasadą: „Fake it till make it”, czyli z angielskiego „Udawaj tak długo, aż Ci się uda”. Wystarczy pobudzić mechanizm śmiechu, do czego służą specjalne ćwiczenia. Medyczne podstawy jogi śmiechu opracował w 1995 r. dr Madan Kataria, który jest lekarzem internistą. W tym momencie kluby jogi śmiechu funkcjonują w ponad 100 krajach na całym świecie.

JOGA ŚMIECHU to:

- spora dawka śmiechu, który jest korzystny zawsze, a zwłaszcza w czasie panującej epidemii,

- nauka śmiania się nawet wtedy, gdy nam nie do śmiechu,

- sposób na zadbanie o swój układ odpornościowy w łatwy i przyjemny sposób,

- prosta gimnastyka, którą można wykonać przed komputerem, ćwiczenia oddechowe oraz chwila relaksu.

Zajęcia poprowadzi Lidia Białecka, która jogi śmiechu uczyła się w Mumbaju od jednego z prekursorów metody, a po 2-miesięcznym pobycie w Indiach ukończyła kurs instruktorski u Piotra Bielskiego https://www.facebook.com/JoginSmiechu/

Podczas pierwszej sesji jogi śmiechu większość osób czuje się nieswojo. Jest to całkiem normalna sytuacja, która bardzo szybko mija. Ze względu na większy komfort uczestników warsztat odbędzie się w na platformie ZOOM. Link na spotkanie: https://zoom.us/j/98983975808 . Szczegóły na Facebooku halo! Rybnik.

/Materiały prasowe/