Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Jak zgłosić autobus do kontroli?

29.06.2020 11:05 | 0 komentarzy | acz

Rybnicka policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, policjanci na prośbę organizatora wyjazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli autokarów na Dworcu Komunikacji Miejskiej w Rybniku przy ul. Budowlanych.

Jak zgłosić autobus do kontroli?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezwykle ważnym elementem troski o bezpieczeństwo w okresie wakacji, są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto powiadomić policjantów o planowanym wyjeździe. W Rybniku kontrole autokarów przeprowadzane są na Dworcu Komunikacji Miejskiej przy ulicy Budowlanych - stanowisko nr 1 (komunikacja międzynarodowa).

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48-godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Adres e-mail: rd@rybnik.ka.policja.gov.pl Telefon: 47 8557 290