Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Od 1 lipca ponownie kupisz bilet u kierowcy MZK Jastrzębie

27.06.2020 13:00 | 0 komentarzy | ska

Międzygminny Związek Komunikacyjny wznawia sprzedaż biletów przez kierowców. Z tej opcji zakupu skorzystać będą mogli jedynie pasażerowie stosujący się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. W dalszym ciągu obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust, a także zachowanie bezpiecznego dystansu.

Od 1 lipca ponownie kupisz bilet u kierowcy MZK Jastrzębie
fot. MZK Jastrzębie-Zdrój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 1 lipca ponownie kupisz bilet u kierowcy MZK Jastrzębie

Decyzja o wznowieniu sprzedaży biletów w autobusie podyktowana została m.in. prośbami samych pasażerów. - W trudnej sytuacji są osoby, które zdecydowały się na podróż w ostatniej chwili. Nie mogą kupić biletu, którego posiadanie jest obowiązkowe. Do 1 lipca jedyną formą płatności za przejazd jest skasowanie e-biletu. Najłatwiej wyposażyć się w kartę wydawaną na okaziciela, nie przypisaną do konkretnej osoby (tzw. elektroniczną portmonetkę). Można ją kupić i doładować w 140 punktach obsługi znajdujących się na terenie kilkunastu gmin regionu - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie-Zdrój. Pełną listę można znaleźć na stronie www.mzkjastrzebie.com. Informację o lokalizacji punktów można uzyskać także pod nr tel. 32 476 34 74. Bilet można także doładować za pośrednictwem strony internetowej: www.e-biletmzkjastrzebie.com 

Przypomnijmy, że sprzedaż biletów w autobusie została wstrzymana w połowie marca wraz z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego. - Ograniczona została również liczba osób przebywających w autobusie. Pierwotnie, w pojeździe standardowym, było to 14 osób (połowa liczby miejsc siedzących). Obecnie liczba ta wynosi ok. 40 osób (połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących i stojących). Pasażerowie zostali ponadto zobowiązani do zasłaniania nosa i ust, a w części przedniej autobusów pojawiły się strefy ochrony kierowcy - dodaje Rafał Jabłoński.  Oczywiście w dalszym ciągu trwa systematyczna dezynfekcja pojazdów.