Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Patrol

Trwa walka z wodą, która wdarła się do Lubomi. Strażacy pompują wodę z piwnic i układają worki [ZDJĘCIA I WIDEO]

27.06.2020 01:48 | 0 komentarzy | ska

Lubomia tej nocy nie zmruży oka. Wszystko przez ulewny deszcz, który wraz z burzami pojawił się nad regionem i ogromną ilością wody, która w konsekwencji spłynęła do najniżej położonych punktów miejscowości. Na miejscu trwa akcja strażaków, aby ochronić domy przed zalaniem. ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA!

Trwa walka z wodą, która wdarła się do Lubomi. Strażacy pompują wodę z piwnic i układają worki [ZDJĘCIA I WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa walka z wodą, która wdarła się do Lubomi. Strażacy pompują wodę z piwnic  i układają worki [ZDJĘCIA I WIDEO]

Najtrudniejsza sytuacja z podtopieniami po ulewnym deszczu w Lubomi ma miejsce przy ulicach Parkowej, Polnej i Słowackiego. Na miejscu działają zastępy strażaków m.in. z OSP Lubomia, OSP Rogów, OSP Syrynia, OSP Nieboczowy i OSP Zawada, a także OSP Czyżowice. Warto dodać, że nie tylko strażacy, ale również sami mieszkańcy pomagają sobie nawzajem. W ruch poszły pompy i piasek, który ładowano do worków. Woda spływa z wyżej położonych miejsc, mogliśmy zaobserwować m.in. przelewanie się wody ze stawu hodowlanego przy ul. Św. Jana Nepomucena, którą również płynie spora ilość wody. 

Warto dodać, że strażacy w całym powiecie wodzisławskim odnotowali sporo interwencji po burzy. Łatwiej byłoby napisać, które jednostki nie wyjeżdżały na interwencje. Były to głównie zalane posesje i drogi, a także usuwanie drzew. Do działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy dysponowane były m.in. OSP Rydułtowy, OSP Radoszowy, OSP Krzyżkowice, OSP Głożyny, OSP Olza, OSP Marklowice, a także strażacy z Turzyczki i Połomi, którzy pompowali wodę przy ul. Chrobrego. Warto dodać, że zastęp z OSP Zawada przed akcją w Lubomi został również zadysponowany do pomocy przy zalanym minizoo w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie.  

ZOBACZ RELACJĘ LIVE PORTALU NOWINY.PL Z AKCJI STRAŻAKÓW W LUBOMI:

AKCJĘ NA SWOIM FANPAGE RELACJONUJĄ TAKŻE STRAŻACY Z OSP LUBOMIA: