Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Podręczny, intuicyjny sprzęt gaśniczy - Spray iBlockFIRE

26.06.2020 15:01 | 0 komentarzy | EK

Idąc każdego dnia do pracy, nie spodziewamy się, że może nam się przydarzyć w niej nieszczęśliwy wypadek. Tymczasem różne zdarzenia losowe takie jak pożary mają to do siebie, że pojawiają się znienacka i czasem nawet najlepsze zabezpieczenia nie pozwalają na stuprocentowe uniknięcie ryzyka. Dlatego też tak ważne jest, aby stanowiska pracy były zaopatrzone w podręczny, intuicyjny sprzęt gaśniczy, który każdy pracownik może użyć niemal natychmiast. Kolejnym ważnym aspektem są szkolenia BHP przeprowadzane w firmie, aby pracownicy zapoznali się z zabezpieczeniami pożarowymi czy oznakowaniem pomieszczeń, gdyż w razie pożaru mogą mieć problemy ze swobodnym opuszczeniem budynku.

Podręczny, intuicyjny sprzęt gaśniczy - Spray iBlockFIRE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożary w zakładach pracy zdarzają się dosyć często, tylko niestety rzadko się o nich mówi. Do wiadomości publicznej najczęściej podawane są zdarzenia na wielką skalę, które wymagają wielogodzinnego gaszenia z udziałem wielu zastępów wozów strażackich. Zazwyczaj wszystkie te ogromne, trawiące całe posesje pożary mają swój mały początek, który jest w stanie ugasić jedna osoba, jeśli ma ona w zasięgu sprzęt gaśniczy przykładowo taki jak Spray iBlockFIRE. Pożary na mniejszą skalę, które często są ugaszone jeszcze przed przyjazdem strażaków. Takie pożary zwykle gaszą pracownicy dzięki szybkiemu dostępowi do urządzeń ochrony przeciwpożarowej. Aby jednak im się to udało, muszą być odpowiednio przeszkoleni, a budynek powinien mieć kompleksowe oznakowanie przeciwpożarowe.

W wielu firmach, szczególnie w zakładach produkcyjnych oraz w przestrzeniach magazynowych, trzeba szczególnie zadbać o kompleksową ochronę przeciwpożarową. W każdym pomieszczeniu, zależnie od jego metrażu, powinno zostać umiejscowione co najmniej jedno urządzenie gaśnicze. Spraye gaśnicze posiadają  tę zaletę, że można ich użyć bez specjalnego szkolenia i z łatwością może go użyć każdy pracownik. Ma to szczególne znaczenie w kwestii szybkiego czasu reakcji od momentu powstania pożaru. Pozwala to na maksymalnie szybkie stłamszenie ognia w zarodku. Pamiętajmy też, aby zabezpieczyć budynek w czujniki dymu, które doskonale sprawdzają się w wykrywaniu pożarów we wczesnym ich stadium, gdy nie ma ognia lub gdy pojawia się on w miejscu nieuczęszczanym przez pracowników.

Ogień im później zauważony, tym bardziej zdąży się rozprzestrzenić i poczynić spustoszenie w budynku, a także w zdrowiu pracowników. Od razu na początku planowania wyposażenia budynku warto więc zadbać o kompleksowy system przeciwpożarowy, dzięki któremu pracownicy będą mogli pracować w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Nawet jeśli w zakładzie pracy zagrożenie pożarowe jest duże, pracownicy będą mieli zapewnioną ochronę i o pożarze zostaną poinformowani dużo wcześniej, zanim go zobaczą.

Tekst sponsorowany