środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kieca krytykuje jedenastu radnych. I chwali się m.in. brakiem bezrobocia

24.06.2020 17:21 | 54 komentarze | art

Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl., który dziś drugi raz z rzędu nie uzyskał wotum zaufania Rady Miasta, błyskawicznie skomentował ten fakt w mediach społecznościowych. Przypomniał, że przeciwko niemu głosowało 11 radnych, 10 było za. Decyzję radnych nazywa polityką w "najlepszym" wykonaniu. 

Kieca krytykuje jedenastu radnych. I chwali się m.in. brakiem bezrobocia
Fot. archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku prezydent Wodzisławia pisze, że nie jest zdziwiony wynikiem głosowania:

Od początku tej kadencji ta jedenastka radnych jest przeciwko mnie. Gdybym był prezydentem po raz pierwszy, zwątpiłbym w sens tej funkcji. Od grudnia 2018 roku czuję bowiem ciągły opór, nieraz bezsensowny atak, hamowanie wielu moich inicjatyw - pisze prezydent Mieczysław Kieca

Dalej podkreśla jednak, że czuje wsparcie i zaufanie. Wymienia, co dzięki temu udało mu się zrobić i zmienić: 

Na szczęście za mną wiele innych lat, podczas których wspólnie, dzięki Waszemu wsparciu, zaufaniu, motywacji zmieniliśmy i wybudowaliśmy w mieście tak wiele. Mamy piękne parki, wiele nowych dróg, dziesiątki wyremontowanych obiektów, piękne szkoły i przedszkola, brak bezrobocia, wiele wartych uwagi wydarzeń... Więc wiem, że można dokonywać wielkich rzeczy, kiedy ma się wsparcie i dobre zaplecze.

Prezydent Kieca pisze, że było wiadomo, iż część radnych będzie chciała wykorzystać polityczne narzędzie, jakim jest wotum, by spróbować go usunąć ze stanowiska:

Kilkanaście miesięcy temu to Wy, dużą większością głosów, zdecydowaliście już w pierwszej turze, że mam nadal dla Was pracować. Nadal jestem Wam za to wszystko wdzięczny, nadal nie zamierzam się poddać w realizacji planów, na które postawiliście, nadal będę wierzył w nasze Miasto. Jest mi w tej kadencji trudno pracować i realizować zamierzenia. Wdarła się nam tu brzydka polityka. Normalnością stało się obrażanie, szukanie problemów, dyskredytowanie wiedzy i umiejętności moich i moich pracowników. Jestem tym zmęczony. Ale to Wy jesteście moją motywacją, dla Was obiecałem pracować i Was po raz kolejny proszę o wsparcie. Mamy jeszcze wiele do zrobienia - apeluje prezydent. 

Pisza ponadto, że jest zasmucony tym, że zamiast skupić się na rozwiązywaniu problemów, dialogu i szukaniu nowych pomysłów, część radnych skupiła się na planowaniu odsunięcia go ze stanowiska.

Nie mówiąc już o setkach tysięcy złotych, jakie znów zapłacilibyśmy za całą procedurę referendalną - podkreśla włodarz miasta

W swoim wpisie przypomniał również, że na tej samej sesji Rady Miasta, na której radni nie udzielili mu wotum zaufania, radni przegłosowali większością 16 głosów udzielenie mu absolutorium z wykonania budżetu w 2019 r. 

Polityka w "najlepszym" wydaniu.... - podsumował Kieca.

O głosowaniu, które mocno poruszyło włodarza miasta piszemy w innym artykule: https://www.nowiny.pl/166584-prezydent-kieca-po-raz-drugi-bez-wotum-zaufania-radni-chca-go-odwolac.html

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.