Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

PSZOK do przenosin

29.06.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Czy PSZOK zostanie przeniesiony z centrum Mszany na jej obrzeża?

PSZOK do przenosin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MSZANA Na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Spraw Społecznych wójt Mszany Mirosław Szymanek poinformował o zamiarze utworzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Szybów Zachodniach w Mszanie. To na uboczu miejscowości, nieopodal granicy z Jastrzębiem-Zdrojem. Umieszczenie tam PSZOK-u dopuszcza plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

Obecnie PSZOK mieści się w centrum Mszany, na ul. Tuskera nieopodal kościoła i remizy strażackiej. Obok PSZOK-u znajduje się parking dla samochodów turystycznych. Jak wyjaśnił wójt, PSZOK ten jest jednak punktem mobilnym. A zgodnie z przepisami gmina musi posiadać stały punkt. – Stąd zostały przeprowadzone analizy na najlepszą lokalizację takiej działalności. Teren w rejonie Szybów Zachodnich jest najbardziej właściwy, taką działalność dopuszcza tam plan zagospodarowania przestrzennego, ponadto jest on oddalony od większych skupisk mieszkalnych – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

Gdy PSZOK powstanie na Szybach Zachodnich przejmie on zadania tego przy ul. Tuskera. Na razie jednak nie wiadomo kiedy to się stanie.(art)