Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Mszana i Godów przodują w liczbie zakażeń. Ale to marklowiczanie zagłosują korespondencyjnie. Nowy numer Nowin Wodzisławskich

23.06.2020 11:03 | 0 komentarzy | art

19 czerwca Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zarekomendował Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), by w Marklowicach wybory prezydenckie zostały zorganizowane w sposób wyłącznie korespondencyjny. W tym samym dniu stosowną uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów korespondencyjnych w tej gminie podjęła PKW. Minister Szumowski swoją decyzję argumentował tym, że w Marklowicach przekroczony został wskaźnik 100 zachorowań na 10 000 mieszkańców. Tyle, że taki wskaźnik przekraczają również gminy Mszana i Godów. I jest on tam znacznie wyższy niż w Marklowicach. Mimo to, w tych gminach wybory odbędą się w sposób tradycyjny.

Mszana i Godów przodują w liczbie zakażeń. Ale to marklowiczanie zagłosują korespondencyjnie. Nowy numer Nowin Wodzisławskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ognisko koronawirusa w wodzisławskim DPS-ie

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, który zajmuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, jest nowym ogniskiem koronawirusa w naszym regionie. Placówka mieści się w wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik. W ubiegłym tygodniu potwierdzono tam zakażenie u 26 osób – sióstr zakonnych, pracowników i pacjentów.

Kopalnie miały nie fedrować
Ale górnicy twierdzą, że praca na dole wre

Krok od tragedii
Woda zerwała dach w fabryce Eko-Okien

Na wodzisławskiej ortopedii brakuje lekarzy
Oddział nie wyrabia kontraktu.

Ślązaczki mają branie (zdjęcie pani weź z gazety)
Zawodowa swatka Anna Guzior-Rutyna opowiada o kulisach swojej pracy.

Czy to aplikacja blokuje telefony Sanepidu?

Wodzisławscy wandale w natarciu
Niszczą parkowe stoły, ławki i kosze

Asfaltownia w Bukowie jednak nie powstanie
Na razie.

Kobieta w zarządzie piłkarskiego podokręgu
Joanna Królczyk z Bukowa chce udowodnić, że kobiety na piłce się znają.


Drodzy Czytelnicy, ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas - rozlewająca się po Polsce i świecie epidemia koronawirusa już radykalnie zmieniła nasze życie. Wydaje się, że również przez najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące, wysiłki będą koncentrować się na tym, aby chronić zdrowie naszych bliskich. Nie wiemy dziś ani my, ani nikt, kiedy nasze życie wróci do pełnej normalności.

Chcemy jednak Państwa zapewnić, że w tym trudnym czasie - my dziennikarze Nowin Wodzisławskich i portalu internetowego www.nowiny.pl cały czas będziemy przygotowywać dla Państwa jak najlepsze, sprawdzone i rzetelne informacje. Bo w naszym rozumieniu dziennikarstwo to nie tylko zawód, to - szczególnie w tak trudnych momentach - również służba społeczeństwu. Zrobimy wszystko, abyście byli jak najlepiej poinformowani o wszystkim, co się dzieje i co jest ważne. Nie tylko zresztą w kwestii epidemii, ale również wszystkich pozostałych spraw, które przecież muszą się toczyć swoim torem.

Nowiny Wodzisławskie są i będą dostępne we wszystkich otwartych kioskach, sklepach i innych punktach sprzedaży. Możecie je kupić, jak zawsze i otrzymacie w nich najlepsze bieżące informacje na temat postępów epidemii, tego, jak się chronić, na co zwracać uwagę. Wszystko, co jest istotne i ważne. Jeśli ze względów bezpieczeństwa nie wychodzicie z domu, poproście rodzinę, sąsiadów, znajomych, aby to oni kupili i dostarczyli wam gazetę do drzwi.

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wprowadzamy również możliwość kupna elektronicznej wersji gazety przez naszą stronę internetową. E-Gazetę znajdziecie na naszym portalu www.nowiny.pl. Będziecie mogli przeczytać i obejrzeć na komputerze, laptopie czy tablecie dokładnie taką samą gazetę, jak czytelnicy, którzy pójdą do kiosku i kupią papierową gazetę.

Zachęcamy również do stałego śledzenia naszego portalu www.nowiny.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy i podajemy najnowsze, najważniejsze informacje z naszego regionu. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi, pomysły czy potrzeby, co jeszcze możemy zrobić, aby informować Was lepiej, prosimy o sygnał - piszcie na nw@nowiny.pl lub portal@nowiny.pl

Bądźmy solidarni, bądźmy życzliwi, bądźmy razem. Tylko w ten sposób przetrwamy razem ten trudny czas, a nasza wspólnota stanie się jeszcze silniejsza.