Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

W Grzegorzowicach pojawiła się brama szandorowa

22.06.2020 14:35 | 0 komentarzy | mad

Gmina Rudnik poinformowała o zamontowaniu w Grzegorzowicach bramy szandorowej. Znajduje się w miejscu, gdzie droga przecina wał przeciwpowodziowy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obfite opady deszczu spowodowały podnoszenie się poziomu wód. W Grzegorzowicach Odra wylała do tego stopnia, że planowane na sobotę 20 czerwca uroczystości związane z odsłonięciem tablicy informacyjnej na tamtejszych ruinach mostu odbyły się w zupełnie innej formie, niż planowano. Woda uniemożliwiła dojście do ruin. Oficjele spotkali się z parasolkami w ręku, przy pobliskiej drodze, uczestnicząc w krótkiej uroczystości (czytaj więcej: W strugach deszczu i wylaną Odrą w tle. Krótkie uroczystości w Grzegorzowicach [ZDJĘCIA] oraz Spadło mnóstwo deszczu. Tak prezentuje się przeprawa promowa w Grzegorzowicach [ZDJĘCIA]).

Dzień później wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wprowadził na terenie m.in. powiatu raciborskiego pogotowie powodziowe. Oznacza to, że wszystkie służby kryzysowe mają być gotowe do działania. Pokłosiem zarządzenia wojewody, wójt Rudnika Piotr Rybka postanowił o ustawieniu bramy szandorowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w Grzegorzowicach. – W ustawieniu bramy szandorowej uczestniczyły jednostki OSP Brzeźnica, Sławików oraz mieszkańcy Grzegorzowic, którzy zaoferowali swoją bezinteresowną pomoc oraz udostępnili sprzęt do przewozu bramy – mówią w urzędzie gminy.

Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.