Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Komitet społeczny w Wodzisławiu Śl. poparł Andrzeja Dudę w walce o reelekcję [ZDJĘCIA]

22.06.2020 21:14 | 18 komentarzy | juk

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. To również ostatni moment, aby przekonać do siebie wyborców. W Wodzisławiu Śl. spotkali się członkowie społecznego komitetu poparcia Andrzeja Dudy. 

Komitet społeczny w Wodzisławiu Śl. poparł Andrzeja Dudę w walce o reelekcję [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (22.06) punktualnie o godz. 16.00 w Wodzisławiu Śl. odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez biuro senatorsko-poselskie Ewy i Adama Gawędów. Dziennikarzom zostali zaprezentowani członkowie społecznego komitetu poparcia Andrzeja Dudy, który w nadchodzących wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości stara się o reelekcję. Komitet tworzą m.in.: samorządowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie nauki.

Konferencję rozpoczął poseł Adam Gawęda. Podkreślił, że właśnie kandydat PiS-u i ponowny jego wybór na prezydenta jest gwarantem m.in. rozwoju gospodarczego Polski, ale także kontynuacji wdrożonych programów społecznych. - Andrzej Duda pokazał przez ostatnich pięć lat, że jest bardzo dobrym prezydentem. Wszystko to, co w poprzedniej kampanii wyborczej zapowiadał, zrealizował - mówił Gawęda.

W dalszej części swojego przemówienia sporo miejsca poświęcił budowie zbiornika Racibórz Dolny. - Jego oficjalne otwarcie będzie miało miejsce niebawem. Jest on w pełni przygotowany do tego, by chronić mieszkańców nadodrzańskich miejscowości - mówił poseł Gawęda. Dodał, że rząd pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy będzie dążył do tego, by stał się on zbiornikiem wielofunkcyjnym. Czyli takim, który będzie łączył żeglowność, gospodarkę wodną, ale również działania zmierzające ku odpowiedniemu zarządzaniu dobrami wodnymi.

Senator Ewa Gawęda zaapelowała do wyborców z ziemi wodzisławskiej o to, by poszli w niedzielę do urn wyborczych. Wspomniała również o inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zakłada ona, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Do rozdania jest 16 takich pojazdów.

Głos zabrali również lokalni samorządowcy m.in. wodzisławski radny Adrian Jędryka oraz radny powiatu wodzisławskiego Ryszard Zalewski. Obaj panowie przywołali inwestycje drogowe na terenie miasta oraz powiatu, które udało się zrealizować dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. - Dzięki pozyskanym pieniądzom udało się zrealizować te inwestycje, które były wcześniejszymi niespełnionymi obietnicami wyborczymi prezydenta Mieczysława Kiecy - mówił radny Jędryka wymieniając przedsięwzięcie drogowe realizowane przy Placu Zwycięstwa. 

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego