Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

22.06.2020 12:32 | 0 komentarzy | EK

Pożar to jeden z najgorszych scenariuszy, jaki może się wydarzyć – walka z żywiołem jest nieprzewidywalna. Bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, utrata całego mienia w kilka chwil – znamy takie historie. Co robić, gdy w naszym domu lub mieszkaniu wybuchnie pożar? W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo? W przypadku pożarów domowych kluczowe jest natychmiastowe rozpoznanie pożaru i możliwość szybkiej reakcji.

#zostańwdomu i czuj się bezpiecznie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Domowe urządzenia do zwalczania pożaru są stosunkowo nowym tematem w naszym kraju. Do tej pory nie poświęcano im dostatecznej uwagi. Jednak potrzeba poprawy bezpieczeństwa sprawiła, że i na naszym rynku pojawiły się produkty z tego zakresu. Każdy dom, mieszkanie, czy pomieszczenie, gdzie przebywają ludzie i znajduje się mienie znacznej wartości, powinniśmy wyposażyć w sprzęt przeciwpożarowy.  Idealnie sprawdzi się zestaw składający się z czujki dymu oraz intuicyjnego sprzętu gaśniczego, który na alarm pozwoli nam szybko zareagować w obliczu zagrożenia. Na świecie czujniki pożarowe znane i stosowane są od wielu już lat i to z bardzo pozytywnym skutkiem. Nie ulega też wątpliwości, że wszelkie poniesione koszty mające na celu ochronę życia i mienia powinny być dla nas bezcenne. Tym bardziej że obecnie koszt zakupu urządzenia gaśniczego (iBlockFIRE tylko 74,99 https://www.ispraylife.com/pl/linie/iforfire , czy czujnika nie jest naprawdę wysoki, zwłaszcza biorąc pod uwagę straty, na jakie możemy być bez jego posiadania narażeni.

Obecnie największą popularnością konsumentów cieszą się gaśnice z nabojem proszkowym lub pianowym. Są one dostępne na półkach w większości marketów w naszym kraju Jednak inwestując w taki sprzęt, nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Ponieważ często przekłada się to na jakość i skuteczność produktu. Obecnie, dostępnych jest wiele badań naukowych, które jednogłośnie mówią o tym, że te najpopularniejsze urządzenia gaśnicze są kancerogenne i szkodliwe dla zdrowia człowieka oraz środowiska, w którym są używane. Do tej pory nie było produktu na rynku, który byłby intuicyjny, skuteczny, w 100% biodegradowalny, a przede wszystkim bezpieczny dla jego użytkownika i środowiska. Spray Gaśniczy iBlockFIRE to produkt polski, który jest innowacją na skalę światową. To pierwsze na świecie biodegradowalne urządzenie gaśnicze, które po 28 dniach w środowisku ulega pełnej biodegradacji i pozostaje po nim jedynie woda. Poza tym jest przetestowany również pod kątem dermatologicznym i uzyskał certyfikat PZH świadczący o tym, że jest w pełni nieszkodliwy dla skóry człowieka. Jest to produkt, który niewątpliwie powinien znaleźć się w każdym domu. Czujniki wykrywające dym również powinny być niezbędnym wyposażeniem. Pozwalają nam na szybkie wykrycie pożaru i dzięki temu zaalarmowani wiemy, że musimy działać. W Polsce rocznie wybucha aż około 27 tysięcy pożarów mieszkań. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż większość śmiertelnych ofiar pożarów mieszkań, domów nie ginie od samych płomieni czy wysokiej temperatury, ale właśnie na skutek zatrucia dymem. W pierwszej fazie pożaru, gdy materiał palny jeszcze się tli, pojawia się dym oraz inne toksyczne gazy pożarowe, mogące prowadzić do utraty zdrowia lub życia ludzi. Im wcześniej pożar zostanie wykryty i stłumiony, tym większa będzie szansa zachowania przy życiu mieszkańców oraz ocalenia ich dobytku. Obecnie dostępne są tzw. autonomiczne domowe czujniki pożarowe, które w każdym gospodarstwie domowym są w stanie już w początkowej fazie pożaru zasygnalizować o niebezpieczeństwie. Według opinii specjalistów bardziej powszechne posiadanie urządzenia gaśniczego i zastosowanie czujek pożarowych ograniczyłoby ilość ofiar śmiertelnych w pożarach oraz w dużej mierze zmniejszyłoby straty materialne z nich wynikające.

Zapobieganie pożarowi ma wartość podwójną: chroni przed stratami materialnymi i stratami tych wartości, które budujemy przez całe życie – bo dom to nie tylko cztery ściany, ale i pamiątki, miejsca i wspomnienia, które w nim tworzymy. Dlatego zadbajmy już dziś o nasze mieszkania i domy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Tekst sponsorowany