Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Kierowcy z Brzezia proszą o sygnalizację świetlną przy wyjeździe na ulicę Rybnicką

20.06.2020 13:00 | 6 komentarzy | web

List do redakcji. Czytelniczka Natalia napisała do nas o „nieszczęsnym” wyjeździe z ulicy Brzeskiej na Rybnicką. Wskazuje na rozwiązanie problemu.

Kierowcy z Brzezia proszą o sygnalizację świetlną przy wyjeździe na ulicę Rybnicką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oto co pisze mieszkanka Brzezia:

Już na ten moment, w godzinach nie tylko szczytu, ale powiedziałabym, że ciągle od godz. 7.00 do 16.00, mamy ogromny problem, żeby, bez stania w korku, móc wyjechać ze skrzyżowania.

A co dopiero po jego przebudowie. Zniknie prawoskręt z Brzeskiej w stronę Rybnika, który mimo wszystko jest sporym ułatwieniem, a dojdzie lewoskręt z Rybnickiej, który już całkowicie utrudni nam wyjazd. Na ten moment mogliśmy jeszcze liczyć na dobroć kierowców skręcających w Brzeską na „przepuszczenie”, a z dodatkowym pasem lewoskrętu nie będzie miało to już żadnego znaczenia.

Jeszcze dojdzie pierwszeństwo drogi rowerowej i przejście dla pieszych na Brzeskiej, więc dodatkowe dwa „utrudnienia” w możliwości sprawnego wyjazdu ze skrzyżowania.

Kilka razy kontaktowałam się z zarządem dróg w naszym mieście i w Katowicach. Ale ciągle zostawałam odsyłana od jednej osoby do drugiej, co kończyło się powrotem do punktu wyjścia i zerowego zainteresowania sprawą.

Ten kto mieszka w Brzeziu, Lubomi i okolicach i jest zmuszony korzystać dziennie z tego skrzyżowania wie, że jest to najbardziej uciążliwe skrzyżowanie w całym Raciborzu.

Zdaję sobie sprawę, że projekt jest już zaakceptowany i problematyczne będzie wprowadzenie zmian w postaci budowy ronda w tym miejscu, gdzie według mnie i nie tylko mnie, jest to idealne miejsce na zrobienie ronda, no ale liczę się z tym, że na to jest już za późno.

Jednak mamy nadzieję z mieszkańcami, że może uda się chociaż trochę wpłynąć na projekt i zmodyfikować go, budując sygnalizację świetlną, tak jak zrobił to Rybnik na skrzyżowaniu dróg Raciborska - Augustyna Kwiotka (obok restauracji Leśna Ostoja).

Byłoby to zbawienne dla nas, wyjeżdżających z Brzeskiej, i w końcu każdy miałby szansę na swobodne i płynne poruszanie się, a nie tylko Ci, którzy jadą Rybnicką i przy okazji nie zważają na coraz większy korek na Brzeskiej.

Dane autorki listu do wiadomości redakcji

fot. google maps


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.