Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Troje radnych ostro krytykuje włodarza za politykę oświatową

22.06.2020 07:00 | 4 komentarze | ma.w

Henek-Wypior, Kuliga i Rycka zarzucają Polowemu sianie destrukcji i dezinformacji. – Na kłamstwie i manipulacji nie zbudujemy wielkiego Raciborza – napisali radni w interpelacji.

Troje radnych ostro krytykuje włodarza za politykę oświatową
Paweł Rycka, Justyna Henek-Wypior, Michał Kuliga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ich wystąpienie dotyczy sytuacji z naborem do klas sportowych w SP15. Radny Michał Kuliga obszernie poruszył ten temat na czerwcowej sesji nadzwyczajnej. Próbował udowodnić, że urząd ingerował w nabór do szkoły i pomimo zainteresowania uczniów i ich rodziców, planowane w „Piętnastce” klasy nie powstały.

Według trojga radnych mowa jest o niechęci dla rozwoju kuźni sportowych talentów, jaką od lat jest SP15. Ich zdaniem decyduje o tym „osobiste podejście do sportu i preferencje urzędników lub ich brak”.

Radni twierdzą, że przekaz magistratu w tej sprawie jest „niejasny i nieprawdziwy”. – Opinia publiczna ma prawo wiedzieć jaką politykę oświatową pan prowadzi i czy w ogóle ją pan prowadzi? – napisali rajcy z „Razem dla Raciborza”. – Jak wykazaliśmy chętni są, tylko działania urzędu zamknęły drogę na kształcenie w klasach sportowych młodym raciborzanom – uważają Justyna Henek-Wypior, Paweł Rycka i Michał Kuliga.

Polowemu zarzucają „sianie destrukcji i dezinformacji, co wnosi chaos i wzburzenie środowisk szkolnych, przede wszystkim rodziców”. Działania wydziału edukacji uznają za „nietransparentne i niedostosowane do oczekiwań lokalnej społeczności”. Ponadto decyzje władz uznają za „dezorganizujące, pozbawione waloru przemyślanej i powziętej ścieżki rozwoju”.

Interpelacja wpłynęła do urzędu 5 czerwca. Zwykle prezydent odpowiada na zapytania w ciągu dwóch tygodni od ich otrzymania.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.