Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

W Rybniku otwierają baseny. Sprawdź co się zmieni

19.06.2020 08:25 | 0 komentarzy | acz

MOSiR otwiera pływalnie kryte i kąpieliska otwarte - Pniowiec i Kamień. Korzystanie z nich będzie jednak nieco ograniczone wprowadzonymi obostrzeniami.

W Rybniku otwierają baseny. Sprawdź co się zmieni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pływalnie kryte Akwarium i Yntka – 20 czerwca

Od soboty, 20 czerwca będzie możliwość korzystania z pływalni krytych Akwarium i Yntka, jednak tylko przy zachowaniu szeregu obostrzeń. Pierwszeństwo w korzystaniu z pływalni będą miały osoby, które dokonały rezerwacji telefonicznej. Na basenie będzie mogła przebywać określona liczna pływających – na jednym torze cztery osoby, z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego (maksymalnie w dużej niecce 22 osoby). Przed wejściem na obiekt obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, obowiązuje także konieczność zakrywania ust i nosa z wyjątkiem przebywania w basenie lub pod prysznicem. Na pływalniach udostępnione będzie zaplecze szatniowo-sanitarne, z zastrzeżeniem konieczności przestrzegania reguł sanitarnych wyznaczonych przez administratora obiektu.

Kąpieliska Kamień i Pniowiec – 22 czerwca

Otwarcie kąpielisk Pniowiec i Kamień planowane jest na poniedziałek, 22 czerwca. W Kamieniu obowiązuje zasada, że na 4 m2 przypada jedna osoba (w wodzie i na plaży), to powoduje, że na kąpielisku jednorazowo może przebywać maksymalnie 1 tys. osób. Na Kąpielisku Pniowiec, obiekcie nieogrodzonym, obowiązuje zachowanie dystansu społecznego (2 metry), na całym obiekcie, a także w wodzie.

Inne zasady dla osób korzystających z kąpielisk:

  • należy zdezynfekować ręce przed wejściem na teren kąpieliska,
  • należy unikać zatłoczonych plaż/miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska,
  • należy szczególnie starannie zasłaniać usta i nos podczas kaszlu i kichania,
  • należy korzystać z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych (koce, pledy, leżaki, maty, ręczniki, sprzęt do nauki lub ułatwiania pływania, sprzęt ochronny),
  • należy zadbać o szczególną higienę rąk poprzez częste mycie wodą z mydłem lub ich dezynfekcja,
  • należy zachować czystość otoczenia, wyrzucać odpady do właściwych pojemników,
  • nie wolno korzystać z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia i podwyższonej ciepłoty ciała, infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobą zakaźną,
  • osoby, które w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

Kąpielisko Ruda – 27 czerwca

Uruchomienie kąpieliska Ruda zaplanowane jest na sobotę, 27 czerwca. Obecnie Sanepid weryfikuje przedstawione założenia korzystania z tych obiektów. Po ich akceptacji zostaną one podane do publicznej informacji.

Również kąpielisko w Rybniku-Chwałowicach ma zostać uruchomione 27 czerwca.