Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

Akcje integrują społeczeństwo

18.06.2020 13:00 | 0 komentarzy | mad

Wyjazdy na basen, zawody w tenisie stołowym, warsztaty, prezentacje teatralne czy biwaki – to jedne z wielu atrakcji, jakie Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach przygotowuje w ramach akcji, kiedy uczniowie mają wolne od szkoły. 

Akcje integrują społeczeństwo
Najpierw prelekcja z miłośnikami lokalnej historii, następnie akcja w terenie, a później grill. Tak wyglądała akcja na zakończenie ubiegłorocznych wakacji zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach. Fot. MOK Krzanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Te akcje cieszą się wśród dzieci i młodzieży dosyć dużym zainteresowaniem – oceniał na minionej sesji rady miejskiej dyrektor MOK-u Marian Wasiczek. W jego opinii to obala przekonanie, że dzieci wolą przebywać w domach przed telewizorem czy komputerem. – Jeżeli coś interesującego się im zaproponuje, to dzieci chętnie z tego korzystają – dodał.

Zainteresowaniem – jak przedstawiał radnym M. Wasiczek – cieszą się również inne spotkania, m.in. zajęcia taneczne. Coraz więcej osób angażuje się także w coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krzanowicach, gdzie tamtejszym sztabem kieruje dyrektor MOK-u. – To nabiera tempa – zauważał. W opinii Mariana Wasiczka z jednej strony większe zainteresowanie WOŚP-em przynosi więcej zebranych środków, z drugiej zaś integruje społeczeństwo.

(mad)

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach