środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Koronawirus w DPS-ie w Wodzisławiu Śl. Zakażonych jest 26 osób

17.06.2020 16:05 | 3 komentarze | juk

26 osób jest zakażonych koronawirusem w wodzisławskim Domu Pomocy Społecznej. - Sytuacja jest opanowana - uspokaja wodzisławskie starostwo.

Koronawirus w DPS-ie w Wodzisławiu Śl. Zakażonych jest 26 osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej mieszczący się w wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik jest nowym ogniskiem koronawirusa w naszym regionie. Placówka zajmuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Zakażone są 2 siostry zakonne, 5 osób z personelu oraz 19 podopiecznych. - W sumie u 26 osób na 103 przebadanych potwierdzono zakażenie koronawirusem - przekazuje nam Magdalena Spandel z wodzisławskiego starostwa. Dodaje, że stan tych osób jest dobry. Wszyscy przechodzą chorobę bezobjawowo. - Dom został podzielony na dwie strefy: w jednej przebywają osoby zakażone, w drugiej zdrowe. Podopiecznym jest zapewniona opieka, siostry i personel są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej - informuje Magdalena Spandel podkreślając, że starostwo jest w stałym kontakcie z dyrekcją ośrodka oraz w razie potrzeby jest gotowe wesprzeć placówkę.

Prawdopodobnie do wybuchu ogniska koronawirusa w placówce doszło poprzez rodzinę jednego z pracowników ośrodka. Kiedy stan ich zdrowia zaczął budzić wątpliwości, dyrekcja zdecydowała o przebadaniu pracownika pod kątem zakażenia Covid-19. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku placówka zwróciła się do służb wojewody śląskiego o możliwość przeprowadzenia testów w całym ośrodku. Na ich zlecenie 14 czerwca w DPS-ie pojawili się żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pobrali wymazy od całego personelu i podopiecznych.

fot. Marcin Giba