Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Park Wodny Aquarion w Żorach jest już otwarty

17.06.2020 13:41 | 0 komentarzy | EK

Po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią, basen w Żorach został ponownie otwarty. Miłośnicy pływania mogą korzystać z Aquarionu codziennie w godzinach od 6:00 do 22:00. Dostępne są nie tylko dwa baseny: sportowy i rekreacyjny, ale także strefa SPA z jacuzzi i saunami.

Park Wodny Aquarion w Żorach jest już otwarty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Okres zamknięcia obiektu wykorzystaliśmy na konserwację urządzeń, prace remontowe i kompleksową dezynfekcję - wyjaśnia Edyta Oberaj manager Aquarionu. Kiedy tylko baseny otrzymały zielone światło od rządu, na Aquarionie rozpoczęły się przygotowania do ponownego otwarcia. - Zaczęliśmy od napuszczenia wody, co zajęło prawie dwa dni. Basen sportowy mieści aż 500 m3 wody, a rekreacyjny - 300 m3. Następnie woda była uzdatniana i ogrzewana. Ostatnim etapem było wysłanie próbek do badań laboratoryjnych - wylicza manager Edyta Oberaj.

W związku z wytycznymi rządu na basenie wprowadzono kilka nowych zasad. Na torze mogą przebywać równocześnie 4 osoby, a w jacuzzi 2 osoby lub rodzina. Ograniczenia wprowadzono także w saunie: 2 osoby lub rodzina. Na terenie basenu pojawiły się dodatkowe stacje do dezynfekcji rąk - korzystanie z nich jest obowiązkowe dla wszystkich gości. O nowych zasadach przypominają specjalne tabliczki, goście otrzymują także ulotki. - Warto jednak pamiętać, że najważniejszym obowiązkiem gości jest dbanie o higienę. W ten sposób troszczymy się o własne zdrowie, ale także zapewniamy bezpieczeństwo innym użytkownikom basenu - podkreśla Edyta Oberaj.

Park Wodny Aquarion znajduje się przy ul. Wodzisławskiej 3a w Żorach. Obiekt otwarto 15 czerwca.

Tekst sponsorowany