Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Powstaną nowe mieszkania socjalne

19.06.2020 07:00 | 1 komentarz | art

Kilka tygodni temu Urząd Gminy w Godowie ogłosił przeatrg na przebudowę budynku mieszkalnego w Skrzyszowie, znajdującego się przy ul. Wallacha. Mają w nim powstać cztery mieszkania socjalne.

Powstaną nowe mieszkania socjalne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKRZYSZÓW Budynek przy ul. Wallacha, przy granicy z gminą Mszana, gmina Godów przejęła od Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zamieszkiwały go dwie osoby. Ze względu na niepełnosprawność jednej z nich oraz podeszły wiek drugiej, a także to, że nie miał się nimi kto zaopiekować, zostały umieszczone w domu pomocy społecznej. Ich pobyt opłaca gmina Godów. W wyniku porozumienia między JSW a gminą Godów, dom został przekazany gminie. To stara piętrowa kostka. W gminie zapadła decyzja, że budynek zostanie wyremontowany i powstaną w nim cztery mieszkania socjalne.

26 maja gmina otwarła oferty, które zostały złożone w urzędzie na opracowanie projektu przebudowy budynku i realizację przebudowy. Ofert było sześć o rozpiętości od 695 tys. zł aż do 1 mln 100 tys. zł. Gmina zaplanowała wydanie na realizację inwestycji maksymalnie 680 tys. zł. Jeśli najtańsza oferta będzie spełniać wszystkie wymogi formalne, to wówczas gmina prawdopodobnie zdecyduje o dołożeniu bakujących 15 tys. zł. Tym bardziej, że urząd pozyskał na przebudowę dofinansowanie. Wyniesie ono 85% kosztów inwestycji. – W naszej gminie, podobnie zresztą jak w wielu innych gminach, mamy deficyt lokali socjalnych. Wskazań do ich zamieszkania jest więcej niż samych mieszkań – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Prace budowlane mają się rozpocząć w tym roku i zgodnie z założeniami przetargowymi mają potrwać do końca maja 2021 r. Gmina będzie musiała jeszcze zakupić w osobnym postępowaniu wyposażenie budynku, przede wszystkim meble.(art)