Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Tak urzędnicy z Rudnika pompowali dla Wojtusia [WIDEO]

15.06.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

Kolejni samorządowcy dołączyli do szczytnej akcji. Urzędnicy z Rudnika podjęli wyzwanie #GaszynChallenge i wsparli 18-miesięcznego Wojtusia.

Tak urzędnicy z Rudnika pompowali dla Wojtusia [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub minimum 10 zł i pominąć ćwiczenia. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje minimum 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Urzędnicy z Rudnika podjęli wyzwanie. – Dziękujemy bardzo za nominację. Przyjmujemy wyzwanie i nominujemy: przedszkole numer 23 w Raciborzu, Pro Fortalicium Gmina Rudnik oraz Urząd Gminy w Krzanowicach – powiedział wójt Piotr Rybka, po czym przystąpiono do ćwiczeń. Panowie na czele z wójtem wykonywali pompki, a panie przysiady.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. Początkowo zaangażowani w nią byli strażacy-ochotnicy, bo i całość została zainicjowana przez OSP Gaszyn. Później zaczęły włączać się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Całość na tyle już się rozrosła, że zebrano potrzebną kwotę. Obecnie organizatorzy nadal zachęcają do wykonywania pompek, ale wpłacanie już zebranych kwot na inne potrzebujące dzieci. TUTAJ zaproponowali zbiórki. 

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.