Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Akcja gaśnicza w restauracji w Wodzisławiu-Zawadzie [ZDJĘCIA]

14.06.2020 06:39 | 4 komentarze | ska

W niedzielny poranek godz. 5.49 zawyła syrena w remizie OSP Zawada. Strażacy, podobnie jak zastępy z JRG Wodzisław i JRG Rydułtowy zostali wezwani do pożaru przy ul. Młodzieżowej. 

Akcja gaśnicza w restauracji w Wodzisławiu-Zawadzie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja gaśnicza w restauracji w Wodzisławiu-Zawadzie [ZDJĘCIA]

W lokalu gastronomicznym przy ul. Młodzieżowej doszło do kolejnego w ostatnich dniach pożaru. Prawdopodobną przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Do pożaru wezwano łącznie 6 zastępów strażaków z JRG Wodzisław (w tym drabina), JRG Rydułtowy oraz OSP Zawada. Strażacy przeprowadzili rozpoznanie i akcję gaśniczą. Użyli także aparatów oddechowych, aby wejść do zadymionego budynku. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie energetyczne, którego pracownicy ustalają przyczynę zwarcia instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń.

Przypomnijmy, że w poprzednią sobotę o godzinie 16.05 w sobotę 6 czerwca ratownicy również zostali wezwani do lokalu. Okazało się, że zapaliła się rozdzielnia elektryczna. Wtedy jednak pożar szybko udało się ugasić, akcja nie wymagała ewakuacji budynku, gdzie trwała impreza okolicznościowa.