Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Do kuźniańskich szkół trafiły stacje do dezynfekcji rąk

12.06.2020 10:28 | 0 komentarzy | mad

To w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia, która dotyczy środków ochrony dla szkół i placówek oświatowych.

Do kuźniańskich szkół trafiły stacje do dezynfekcji rąk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Możliwość stopniowego uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem – podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak informuje MEN, bezpłatne stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji przeznaczone są dla wszystkich szkół podstawowych, w tym: Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, zespołów szkół i placówek oświatowych, a także szkół muzycznych I stopnia i poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz poradni specjalistycznych. Zainteresowane szkoły takim rozwiązaniem czas na złożenie wniosku miały do 3 czerwca. Skorzystały z tego m.in. kuźniańskie placówki: Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej.

– Dyspensery zostały przekazane na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objęte są gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A. – informują urzędnicy z Kuźni Raciborskiej. Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji zostały dostarczone i zamontowane bezpłatnie.