Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Będzie zamiana na stanowisku dyrektora

11.06.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska, juk

Już niedługo dojdzie do zmiany na stanowisku Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach. Szef jednostki w połowie czerwca przechodzi do pracy w pobliskich Żorach.

Będzie zamiana na stanowisku dyrektora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GORZYCZKI ŻORY Adam Grześkiewicz kończy pracę w Centrum Administracyjnym Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (CAOPOW) w Gorzyczkach, gdzie pełnił funkcję dyrektora. Od 15 czerwca będzie zawodowo związany z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ŻCOP).

Zmiana warty w połowie czerwca

Na początku maja wodzisławskie starostwo opublikowało ogłoszenie o naborze na wolne od połowy czerwca stanowisko dyrektora CAOPOW. Termin składania zgłoszeń upłynął 19 maja. Jak przekazuje nam Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. w konkursie swoje aplikacje złożyły 4 osoby. Komisja rekrutacyjna zapoznała się już ze wszystkimi złożonymi dokumentami. – Na początku czerwca planowane są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Trudno powiedzieć, kiedy konkretnie można spodziewać się ogłoszenia wyników, ale zarząd powiatu chciałby, aby nastąpiło to przed 15 czerwca, tj. zanim dotychczasowy dyrektor zakończy swoją pracę na tym stanowisku – mówi Wojciech Raczkowski. Starostwo chciałoby, aby ustępujący dyrektor wprowadził swojego następcę w bieżące obowiązki związane z prowadzeniem placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz kontynuowaniem działań mających na celu utworzenia nowego Domu Dziecka w Radlinie.

Z Gorzyczek do Żor

Podczas jednego z ostatnich posiedzeń zarządu powiatu wodzisławskiego omawiano temat zakończenia pracy przez dyrektora Grześkiewicz. Członek zarządu Krystyna Kuczera poinformowała wówczas, że do starostwa wypłynęło pismo prezydenta Żor o wyrażenie zgody na przeniesienie go do pracy w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych. – Mogę potwierdzić, że od połowy czerwca dyrektorem ŻCOP będzie pan Adam Grześkiewicz, który od grudnia 2016 r. pełnił obowiązki dyrektora CAOPOW w Gorzyczkach – informuje Anna Ujma, główny specjalista – pełnomocnik prezydenta Żor ds. promocji, kultury i sportu. Dodaje, że Grześkiewicz w przeszłości był już związany z Żorami. – Od września 2009 r. do kwietnia 2016 r. pracował w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” Pełnił tam funkcję kierownika. Już wtedy dał się poznać jako osoba o bardzo wysokich kwalifikacjach, która potrafi dbać o pracowników, a także o podopiecznych – mówi nam Anna Ujma. Do tej pory właśnie ona pełniła obowiązki dyrektora ŻCOP, po usunięciu ze stanowiska poprzedniego dyrektora Jacka Arasima. – Adam Grześkiewicz jest magistrem resocjalizacji z profilaktyką społeczną, jest też po studiach podyplomowych z ekonomii społecznej, zarządzania oświatą, zarządzania pomocą społeczną. Pracował także w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczo-Edukacyjnym jako nauczyciel-wychowawca w latach 2005 – 2009, więc jak najbardziej jest to osoba o wysokich kwalifikacjach i myślę, że będzie bardzo dobrym dyrektorem ŻCOP – podkreśla pełnomocnik prezydenta Żor.

(juk)(ska)